MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Świebodzice: Lotnisko zaprasza stowarzyszenia

Wiadomości: Świebodzice
Niedziela, 7 czerwca 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:48
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Członkowie Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach mają nowy, ciekawy pomysł na przybliżenie mieszkańcom lotniska i swojej pasji. W każdą ostatnią sobotę miesiąca zapraszają do siebie stowarzyszenia i organizacje, by ich członkowie mogli zapoznać się ze sprzętem, funkcjonowaniem lotniska – ale największą atrakcją są z pewnością loty nad miastem.

Na "pierwszy ogień" poszli członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach. Grupa naszych seniorów gościła na lotnisku 30 maja. Nie zabrakło śmiałków, chcących zobaczyć Świebodzice z góry - na lot szybowcem za wyciągarką zdecydowała się Teresa Małecka, radna naszego miasta.

- To było niesamowite przeżycie, polecam wszystkim - zachwalała pani Teresa.

Podobną możliwość będą mieli także uczestnicy projektu skierowanego do seniorów "Senior = Aktywny obywatel", który realizowany jest w Ośrodku Pomocy Społecznej; na lotnisko zamierzają także wybrać się młodzi pływacy z Klubu Sportowego Rekin czy członkowie Towarzystwa Miłośników Świebodzic.

- Chcemy tą inicjatywą jeszcze bardziej otworzyć nasze lotnisko dla mieszkańców, zachęcić do lepszego poznania i dobrego postrzegania naszych działań - mówi Grzegorz Glegoła, prezes TLŚ.

Niedawno na lotnisku zakończyła się kolejna edycja kursu spadochronowego. Szkolenia cieszą się coraz większą popularnością, a chętni przyjeżdżają na zajęcia z całego regionu.

Ostatni kursanci wykonali już swoje pierwsze skoki - a wśród nich była 75-letnia pani Krystyna. To jak dotychczas najstarsza kursantka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Narysuj obwodnicę

Co słychać w Wałbrzychu?

Minister w Wałbrzychu

Powiat dba o pracowników

Wałbrzych otwiera 4 szkoły dziennie

Przedszkola ruszą tylko częściowo

Powstanie ulica św. Wojciecha