MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Świebodzice: Fit niedziela

Wiadomości: Świebodzice
Środa, 22 lipca 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:18
Autor: opr. red.
Fot. www.swiebodzice.pl
W dobrych humorach, przy pięknym słońcu i w wyjątkowych okolicznościach przyrody – tak wyglądała aktywna niedziela w Świebodzicach. Park Miejski 19 lipca rozbrzmiewał gorącą muzyką, a na trawniku widać było uśmiechniętych, ćwiczących świebodziczan.

Faktem jest, że słoneczna pogoda i wysoka temperatura większość mieszkańców skusiły jednak do odwiedzenia basenu, ale tym, którzy przyszli bawić się razem z nami i nieco inaczej spędzić popołudnie, należą się szczególne słowa uznania. I z pewnością nikt nie żałował, że dokonał właśnie takie wyboru, bo aktywna niedziela obfitowała w wiele atrakcji. Zaczęła się warsztatami latino dance, które poprowadził Bartek Górski, uczestnik programu You can dance. Gorące, latynoskie rytmy sprawiły, że biodra same poszły w ruch, nawet tym, którzy przyglądali się ćwiczącym.

Po tanecznej rozgrzewce przyszedł czas na zumbę, którą poprowadziła znana świebodziczankom Marta Jasińska, instruktorka i wielka miłośniczka tej formy ćwiczeń. Marta w każdą środę prowadzi zajęcia w parku, o godz. 19:00, ma więc wierną rzeszę fanek, które "wkręciły" się w zumbę na całego, co było widać - panie nie odpuszczały żadnego utworu mimo, że temperatura znacznie przekraczała 30 stopni.

W międzyczasie były też chwile oddechu - można było np. wykonać analizę składu ciała i dowiedzieć się, jak wgląda proporcja mięśni do niechcianego tłuszczyku - badania prowadziła firma Fitness Road, a wśród badających się można było zauważyć m. in. Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Jana Klepca. Poradami dietetycznymi służył Maciej Więcek, finalista ogólnopolskiego konkursu Fitness Metamorfozy, zapalony miłośnik ćwiczeń na siłowni i zdrowego stylu życia.

- Serdecznie zapraszam na siłownię OSiR, siłownia to nie tylko mięśnie, to praca nad sylwetką, zdrowy styl życia, a także wyjątkowi ludzie, którzy tworzą swoisty klimat, służą pomocą i w wsparciem. Jestem tego najlepszym przykładem - podkreślał Maciej, który swoją przygodę z siłownią rozpoczął w 2006 roku, a dzięki ćwiczeniom i zmianie sposobu odżywiania zgubił 45 kilogramów, zyskał umięśnioną sylwetkę i mnóstwo życiowej energii.

O dobrą energię dla ciała i ducha zadbała także Karolina Dwornik, która poprowadziła jogę. Po wyczerpujących ćwiczeniach była prawdziwym ukojeniem dla zmęczonych mięśni. Dla wszystkich ćwiczących Wydział Promocji UM przygotował wodę mineralną oraz drobne upominki - gadżety promocyjne.

Czytaj również

Popierają Dudę

Długa zostanie zamknięta

Czas na powiat

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec 22-07-2015 7:24
Brawa za inicjatywę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pieniądze na sport

Jacek C. na wolności

Ewakuacja była konieczna

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Miasto broni strażników