MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Świebodzice: Bieg w imię Niepodległości

Wiadomości: Świebodzice
Sobota, 14 listopada 2015, 6:40
Aktualizacja: 7:26
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Pod pomnikami, w miejscach pamięci narodowej, na placach, w podniosłości i zadumie, ale także na sportowo, na stadionach i ulicach miast 11 listopada Polacy obchodzili 97. rocznicę Święta Niepodległości. Nie inaczej było w Świebodzicach, gdzie obok oficjalnych uroczystości, odbyła się kolejna edycja Biegu Niepodległości i Marszu Niepodległości Nordic Walking.

Imprezę, zorganizowaną przez OSiR Świebodzice sp. z o.o. oraz Urząd Miejski, otworzyli Krystian Wołoszyn - Zastępca Burmistrza Miasta, oraz Janusz Zieliński - prezes OSiR. Panowie życzyli zawodnikom powodzenia, doceniając tym samym fakt, iż uczestnicząc w zawodach zechcieli uczcić tak ważną dla Polaków datę. A frekwencja dopisała, bo na linii startu ustawiły się 83 osoby, radni miejscy - Marek Jakubina, Jarosław Dąbrowski i Sławomir Łukawski, liczna grupa seniorów, a przy trasie biegu obecni byli liczni kibice.

Zanim jednak biegacze i piechurzy ruszyli na trasę, do głosu - i to śpiewająco - doszli harcerze ze szczepu Imago im. bataionu Zośka, który przy akompaniamencie gitary wraz z uczestnikami biegu chóralnie odśpiewali pieśń patriotyczną "Piechota".

Uczestnicy zawodów, podobnie jak w roku ubiegłym, mieli do pokonania dystans wiodący spod hali widowiskowo-sportowej, przez kompleks boisk "Blisko Boisko", parking przy Wodnym Centrum Rekreacji, ulicę Dąbrówki, aż do Hotelu Księżyc, za którym zawodnicy wbiegli na polną drogę wiodącą ich wprost na linię mety. Odmianą był fakt, że w tym roku rywalizacja toczyła się na dwóch dystansach - 4000 i 8000 metrów.

Choć zawody miały charakter rozrywkowy, a głównym celem imprezy było uczczenie narodowego święta, na trasie nie brakowało sportowej rywalizacji. Nic dziwnego, bo do wygrania, poza okazałymi medalami, był profesjonalny pulsometr. Biegacze ani chodziarze nie szczędzili więc sił, dyktując momentami naprawdę wysokie tempo. Było jednak warto, bo poza satysfakcją z pokonania dystansu, na mecie zawodów na uczestników czekała gorąca herbata i pożywna zupa.

Klasyfikacja:

Nordic walking
1. Artur Kryś
2 Krzysztof Stasiak
3 Edyta Kowalczyk

Bieg na 4000 m

Kobiety
1. Paulina Szarzyńska
2. Mariola Gajdowska
3. Karolina Nowogrodzka

Mężczyźni
1. Piotr Tesarski
2. Damian Szarzyński
3. Paweł Kamiński

Bieg na 8000 m

Kobiety
1. Monika Job
2. Małgorzata Sobczyk-Sosik
3. Dorota Kuracińska

Mężczyźni
1. Marek Leśnicki (zwycięzca lotnej premii na 1918 metrze biegu)
2. Jacek Kalus
3. Wiktor Kurant

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiana opłat

Pola Nadziei

Wizyta wojskowych

Pobiją rekord?

Aktywni złodzieje

Będą się integrować

Obchody konwencji

Kierowco, rozważ zakup własnego alkomatu. Kilka kwestii, o których warto pamiętać