MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Świdnica: Miejsce przyjazne zwierzętom

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 27 lipca 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:31
Autor: opr. red.
Fot. użyczone
W sobotę o godz.10 na świdnickim Rynku odbyła się konferencja prasowa, która zapoczątkowała akcję pt. Miejsce przyjazne zwierzętom.

Radna Magdalena Rumiancew-Wróblewska , pomysłodawca inicjatywy, w towarzystwie przedstawicieli Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i Cyrku bez Zwierząt wyjaśniła jej założenia. Celem akcji jest stworzenie listy miejsc, lokali, sklepów, firm, urzędów, do których właściciele będą mogli wejść ze swoimi pupilami a na zewnątrz będzie czekała miska
ze świeżą wodą.

Miłośnicy czworonogów już nie muszą zamykać psów w nagrzanych samochodach czy pozostawiać w domach. Mogą je zabrać ze sobą na spacer, zrobić małe zakupy a przy okazji napić się kawy w lokalu gastronomicznym. Aby przystąpić do
akcji właściciel wypełnia druk zgłoszenia a jego lokal jest znakowany przez wolontariuszy specjalną naklejką. Druki zgłoszenia można pobrać ze strony TONZ oddział w Świdnicy. Akcja ma charakter ciągły a lista miejsc będzie publikowana nastronie TONZ, w lokalnych mediach i stale uaktualniana.

Podobne inicjatyw w innych miastach cieszą się dużą popularnością wśród posiadaczy psów i właścicieli lokali,
którzy zyskują nowych klientów.

- Pokażmy, że Świdnica jest miastem przyjaznym zwierzętom, zadbajmy o naszych czworonogów – mówiła Radna.

Podziękowała Stowarzyszeniu Świdnickich Kupców, Restauratorów, Przedsiębiorców Kaduceusz za włączenie się do akcji. Po konferencji wolontariusze odwiedzali sklepy i lokale. Właściciele bardzo chętnie przystępowali do tej inicjatywy. Oznakowano kilkanaście sklepów i lokali. W najbliższych dniach członkowie Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami nadal będą zachęcali do włączenia się do akcji.

Czytaj również

Przyjedzie Duda

Miasto broni strażników

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Karola 6-08-2015 10:00
Z tego co wiem to Radna "Magdalena Rumiancew-Wróblewska pomysłodawca inicjatywy" nie jest wcale pomysłodawcą, wymyśliły to osoby z Wałbrzych już dawno temu na całą Polskę aby oznaczyć i wyszukać miejsc gdzie można wejść z pupilem . Na miejscu osób, które to wymyśliły bym się nieźle wkurzyła w taki sposób podpinać się pod czyjś pomysł jest nie smaczny ! ale co wybory się zbliżają?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Udana wyprawa

Upamiętnili rocznicę

Wolontariusze odwiedzili seniorów

Koronawirus wciąż obecny

Duda w Wałbrzychu