MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Wiadomości: Wałbrzych/Kraj
Niedziela, 16 listopada 2014, 6:25
Aktualizacja: 7:30
Autor: opr.red.
Fot. red.
Dzisiaj przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Jak podają statystyki corocznie na świecie, co sekundę ktoś ginie w wypadku drogowym. Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego we Wrocławiu zachęca do refleksji i apeluje o rozsądek na drodze!

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, w 2013 roku na Dolnym Śląsku w 2594 wypadkach drogowych zginęły 223 osoby, rannych zostało 3395. W tym roku zdarzeń było już 2089, a śmierć poniosło w nich aż 199 osób! 9 ofiar to dzieci, ranni to 2675 osoby. Wśród sprawców tragicznych w skutkach zdarzeń, sporą liczę stanowią osoby będące pod wpływem alkoholu. W 2013 roku spowodowali oni 168 wypadków, a w tym 114.

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych obchodzony jest pod auspicjami ONZ i Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych (FEVR).

Ta tragedia przychodzi nagle i niespodziewanie, dzieje się blisko nas. Wielu, często bardzo młodych ludzi, traci życie w ułamku sekundy, jeszcze więcej zostaje kalekami. Ich rodziny cierpią, borykają się z wielkimi problemami, tracą jedynego żywiciela rodziny, dzieci cierpią z powodu utraty najbliższych.

Obchody Dnia Pamięci przybierają różne formy, to m.in. konferencje, spotkania i marsze milczenia, zapalenie świec, spotkania w zadumie i refleksji, msze w intencji poszkodowanych, happeningi.

Czytaj również

Ciągnikiem na promilach

Wyborcza loteria

Mierzą prędkość

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Ola 17-11-2014 1:19
Lub też gromadząc osoby poszkodowane w wypadkach ("którym się udało") organizując koncert - wspaniały , wzruszający, pełny wiary i nadziei jaki odbył się w klubie we Wrocławiu. Gwiazdą wieczoru była Monika Kuszyńska.... tyle wzruszeń .... nie tylko piękny głos.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wakacje z OSiR–em

Przyjedzie Duda

Zaszczepią 12–latki

Duda w Wałbrzychu

Czas na powiat