MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 2 czerwca
im. Marianny, Piotra

Świat z perspektywy niewidomych

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 27 sierpnia 2010, 12:51
Aktualizacja: 12:52
Autor: Dominika Krawczyk
Podczas spotkania dowiemy się czy pies przewodnik to już przeżytek
Fot. Dominika Krawczyk
Czy osoby niewidome lub słabowidzące mogą samodzielnie czytać, korzystać z Internetu lub pracować? Oczywiście! Przekonać się o tym będzie można już 2 września. Do Wałbrzycha zawita bowiem Tyflobus.

Tyflo to z greckiego typhlós – słowo, które rozumieć można jako ślepy, ukryty, ciemny.

Tyfloevent to więc spotkanie, na którym osoby zdrowe, mają okazję przekonać się, że niewidomi mogą żyć tak jak my.
- Czy niewidomy może pisać maile? Czy może korzystać z komputera, Internetu, pracować lub studiować? Jakim sposobem osoba z dysfunkcją wzroku może stać się informatykiem, pracownikiem biurowym lub grafikiem komputerowym? Wydaje Ci się to niemożliwe? Przyjdź więc na Tyfloevent i zobacz to na własne oczy! - tak organizator akcji, Fundacja Szansa, zachęca do wzięcia udziału w spotkaniu.

Co czeka na Ciebie? Udźwiękowiona przestrzeń, pokazy najnowszych technologii dla niepełnosprawnych, tyflospektakle, stanowisko pracy dla osoby niewidomej, niedowidzącej i seniora.
Głównym celem kampanii jest przybliżenie społeczeństwu trudności, na które napotykają osoby niepełnosprawne oraz zaprezentowanie rozwiązań, dzięki którym osoby posiadające dysfunkcję wzroku mogą być samodzielne. Tyflobus przez siedem tygodni odwiedzał różne miasta Polski. Wałbrzych jest przedostatni na liście. Tyflobus przyjedzie tu 2 września i zaparkuje w Rynku między godziną 12.00 a 15.00.

Czytaj również

Wydział komunikacji czynny dłużej

Krok od śmierci

Mają ładne domy

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~sztyrlic i henio 27-08-2010 23:29
IDZIEMY...
~sztyrlic i henio 28-08-2010 0:13
,,Głównym celem kampanii jest przybliżenie społeczeństwu trudności” Wiecie co? Ja tam i oczywiście czasami się i napiję …ale moim zdaniem (Heniutka, nie bo jeszcze leży w szpitalu) To osobie ,posiadającej dysfunkcję powinien pomóc (odnaleźć JĄ) rodzic ,opiekun, nauczyciel, lekarz pierwszego kontaktu… dzielnicowy (jeżeli zauważy) pomoc społeczna, POMOC SPOŁECZNA! I wszelkiej maści pseudopsycholodzy szwędający się po szkolnym korytarzu …Przyjedzie taki ,,Syfnobus” bez obrazy dla organizatorów, ale odjedzie …z tą cała ,,pompą” z jaką przyjechał ! A dzieciaki ,,zwierzaki” nadal będą biegały po Sobiecinie do piątej rano …aż się nie zmęczą …i niech przyjedzie taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaki bus co pomoże tym dzieciakom które jeszcze nie są notowane…
~szacun 28-08-2010 16:14
Może i masz(macie)rację,ale chyba nie o to chodzi? Chociaż z twoją (waszą) pokręconą duszą cholera wie...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Narysuj obwodnicę

Więcej motocyklistów

Stara Kopalnia ma 250 lat

Raport prezydenta

Zabiegają o przyjazd prezydenta