MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Sukcesy uczniów I LO

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 30 maja 2019, 11:42
Aktualizacja: 12:19
Autor: red
Fot. użyczone
Nie ma miesiąca, żeby uczniowie podnoszący swoje kwalifikacje i poszerzający swoją wiedzę w wałbrzyskim I LO, nie osiągali sukcesów w różnego rodzaju konkursach.

Jak zwykle co roku uczniowie pod opieką Prof. Artura Ciempy brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy PIERWSZA POMOC w Nowej Rudzie. XVII edycja konkursu odbyła się 20 maja, a wzięło w niej udział 50 drużyn z 11 województw w Polsce. Wałbrzyska szkoła osiągnęła sukces, plasując się na ósmym miejscu w Polsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum. Ludzkie życie ratowały gimnazjalistki: Maja Pietkiewicz, Dominika Malicka, Zofia Październiak i Alicja Ławniczak oraz licealistki: Izabela Sosnowska, Natalia Flis, Paulina Marcińczyk, Daria Żukowska. Zadaniem młodzieży było rozwiązanie pytań testowych oraz praktyczne zastosowanie zasad pierwszej pomocy na pięciu stacjach. W przerwie zmagań strażacy pokazywali, w jaki sposób postępują podczas wypadków samochodowych.

Tymczasem film krótkometrażowy pt. „ Kein Wort „ („Bez słowa") stworzony przez uczniów I LO, wziął udział w Międzynarodowym Konkursie Filmowym Zeit Impuls organizowanym przez Wiedeń i znalazł się na liście finalistów. Kolejny film, pt. „Wo ist meine Heimat" („Gdzie jest moja ojczyzna"), przedstawiający losy mieszkańców Wałbrzycha po II wojnie światowej, wziął udział w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Saksonię (Niemcy). Tematem tegorocznej edycji konkursu są losy ludzi przesiedlonych w Niemczech, Polsce i Czechach. Serdecznie gratulujemy Uczniom i Prof. Iwonie Rudnickiej. W produkcji „Kein Wort" uczestniczyli: Natalia Dolata, Alicja Ławniczak, Maja Pietkiewicz, Oliwia Piotrowska, Szymon Rybka, Marta Sadłowska, Bartosz Słomowicz i Amelia Witkowska. Ostateczny werdykt zostanie ogłoszony 20 czerwca 2019 okur o godz.20.00. W pracach nad filmem „Wo ist meine Heimat?" uczestniczyli: Martyna Chowaniak, Dawid Kobak, Vanessa Krawczyk, Maksymilian Ormianin, Magdalena Małowska, Julia Marcinkowska, Wiktoria Październiak, Piotr Pobiedziński, Hubert Wasilewicz i Nikola Zachara. 14 czerwca odbędzie się uroczystość wręczenia nagród.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Komunikat UM w Wałbrzychu

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Jja 30-05-2019 12:20
Brawa dla Izy i reszty
~Bogusz 30-05-2019 16:03
Jaki profesor? Ludzie opamiętajcie się. Przed wojną tak mówiono. Teraz to żenada! Profesor to tytuł naukowy, a ci "profesorowie" w szkołach srednich maja zazwyczaj tylko magistra!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożegnali szkołę

Nowe przedszkole

Odtworzą krzyż

Egzamin ósmoklasisty w PSP nr 15

Młodzi i zdolni