Region: Sukcesy szczawieńskich "Lotników"

Środa, 16 października 2013, 6:30
Aktualizacja: 7:43
Autor: opr.red.
W dniu 5 października odbył się Międzynarodowy Festiwal Latawcowy DRAKONALIA organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.

Uczestniczyło w nim 75 osób w trzech kategoriach wiekowych. W konkurencji latawców płaskich oceniono 68 modeli a latawców skrzynkowych 13. Szczawno-Zdrój reprezentował Klub Lotniczy im. Dywizjonów Polskich.

Występ wychowanków instruktora Jerzego Siatkowskiego zaliczyć można do bardzo udanych. W kategorii wiekowej 8 do 13 lat – latawce skrzynkowe trzy pierwsze miejsca wywalczyli zawodnicy ze Szczawna. Pierwsze miejsce zdobył Mateusz Piotrkowski, drugie Dawid Tomaszewski a trzecie Max Jarosiński.

Wyróżnienie (czwarte miejsce) w kategorii wiekowej 14-18 lat – latawce skrzynkowe wywalczył Jan Kieras. A w kategorii wiekowej 8 do 13 lat - latawce płaskie drugie miejsce zajął Jerzy Kieras. W klasyfikacji drużynowej (startowało dziesięć drużyn) szczawieński Klub zajął drugie miejsce za MDK-iem Świdnica.