Wałbrzych: Sukcesy Jamy

Środa, 18 lipca 2012, 16:38
Aktualizacja: 16:39
Świetnie na kolarskich trasach radzą sobie zawodnicy Jamy Wałbrzych.

W Sieprawiu koło Wieliczki odbyły się zawody w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jamę Wałbrzych reprezentowali: Mateusz Banaś, Krzysztof Bujalski, Filip Helta, Patrycja Piotrowska i Łukasz Winiarski.

Trasa miała niespełna 3 km. Juniorzy młodsi mieli do pokonania 4 okrążenia, a juniorki młodsze o jedno okrążenie mniej.

Patrycja Piotrowska zameldowała się na mecie na 10. miejscu. W kategorii juniorów młodszych zwyciężył Marceli Bogusławski z Integral Collections MTB Team LKK LUKS Sławno, a srebro wywalczył wałbrzyszanin Łukasz Winiarski. Filip Helta zakończył rywalizację na 6. pozycji, Krzysztof Bujalski zajął 12. miejsce, a Mateusz Banaś ukończył wyścig na 22. miejscu.

KKW JAMA Wałbrzych zwyciężyła w klasyfikacji klubowej i została najlepszym klubem MTB w Polsce.

Kolejnym wyścigiem, w którym uczestniczyli nasi kolarze, była druga edycja Pucharu Polski MTB. Wyścig odbywał się w Ustroniu. Kamil Tarnawski w kategorii młodzik zajął 6. miejsce. Wśród juniorów młodszych Łukasz Winiarski ukończył wyścig na 4. pozycji, Filip Helta był 5., a Mateusz Banaś i Krzysztof Bujalski zajęli odpowiednio 7. i 8. miejsce. Wśród juniorek młodszych Patrycja Piotrowska zakończyła wyścig na 7. miejscu.