MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Sukces sióstr Omilusik

Wiadomości: Środa Wielkopolska
Piątek, 17 maja 2013, 13:56
Autor: PAW
Fot. UG Czarny Bór
Świetny występ zanotowały zawodniczki czarnoborskiego ULZKS Heros podczas Mistrzostw Polski Seniorek, które rozgrywały się w niedzielę 12 maja w Środzie Wielkopolskiej.

Na najwyższym stopniu podium wagi 51 kg stanęła Julita Omilusik zdobywając tym samym Mistrzostwo Polski, a Ilona Omilusik zdobyła brąz w wadze 55 kg.

Julita Omilusik rozpoczęła od zwycięstwa z Paulą Kozłow (Dąb Brzeźnica), z którą przegrała na początku roku w Austrii. Tym razem to Heroska była górą, wygrywając walkę na punkty 2:0. Jak się później okazało, była to najbardziej wymagająca przeciwniczka dla Julity, gdyż kolejne walki podopieczna Dariusza Piaskowskiego wygrywała już kładąc rywalki na łopatki przed czasem. W półfinale położyła na plecy inną zawodniczkę z Brzeźnicy - Sarę Jezierzańską, a w finale Sylwię Szulc (Olimpijczyk Radom).

Młodsza Ilona, która rok temu była jeszcze juniorką, również pokazała się z dobrej strony, zdobywając brązowy medal w wadze 55 kg. Ilona już w pierwszym pojedynku spotkała się z bardziej utytułowaną późniejszą złotą medalistką - Katarzyną Krawczyk (Cement-Gryf Chełm) i uległa jej przed czasem przegrywając przez położenie na łopatki. Później jednak w kolejnych walkach nie straciła już żadnych punktów. Najpierw szybko rozprawiła się z Jagodą Piotrowską (Wisła Świecie) i położyła ją na plecy, następnie 5:0 na punkty pokonała Sandrę Pachnik (WLKS Siedlce), a w czwartej walce położyła na łopatki Ewę Stelmaszczyk (Olimpijczyk Radom). W walce o brązowy medal również przez położenie na łopatki pokonała Alicję Gołaszewską (Sobieski Poznań).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skwer "Grubego"

Przyjedzie Duda

Pobił rekord

Harry znów zwycięski

Turniej tenisa

Duda w Wałbrzychu

Miasto broni strażników

O sprawach cudzoziemców