Kraj: Sukces nauczyciela Zespołu Szkół w Głuszycy

Czwartek, 1 listopada 2012, 7:28
Aktualizacja: 8:52
Autor: opr.red.
Nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Głuszycy– Pan Krzysztof Drzygała zajął pierwsze miejsce w kategorii ratowników górskich oraz 28. miejsce w klasyfikacji generalnej i szóste miejsce w swojej kategorii wiekowej w V Tatrzańskim Biegu Pod Górę na Kasprowy Wierch.

Bieg odbył się 20. października 2012 r. Na starcie stanęło ponad trzystu zawodników, którzy mieli do pokonania dystans o długości 8,5 km i przewyższeniu 1072 metrów. Ideą biegu jest promocja biegów górskich w Polsce. Imprezę uznaje się za najlepszy górski bieg alpejski w naszym kraju, docenia się jego profesjonalną organizację i niezwykły klimat.

Pan Drzygała regularnie bierze udział w ogólnopolskich imprezach sportowych i niejednokrotnie odnosi sukcesy (m.in. we wrześniu wraz z drużyną Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego z Wałbrzycha zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Górskich).