Kraj: Sukces Michała

Czwartek, 7 marca 2013, 14:07
Aktualizacja: 14:08
Kraj: Sukces  Michała
W dniach 2–3 marca 2013 roku odbyły się w Szczecinie w kompleksie sportowym Bene Sport Mistrzostwa Polski par deblowych w racketlonie.

W seniorach (elita ) wystartował zawodnik z Wałbrzycha - Michał Szymczak. Michał jest jeszcze juniorem, ale chciał spróbować swoich sił w wyższej kategorii. Elita to najwyższa kategoria rozgrywkowa w racketlonie. Start okazał się ogromnym sukcesem. Razem z partnerem z Górnego Śląska Michał zdobył wicemistrzostwo Polski. Wygrali dwa mecze z bardzo doświadczonymi zawodnikami, pierwszy 77:44, a drugi z pretendentami do Mistrzostwa Polski, finalistami turniejów cyklu World Grand Prix (kat.B)- 80:71. W ostatnim swoim meczu przegrali z wielokrotnymi Mistrzami Polski, czołowymi zawodnikami świata w deblu, zwycięzcami wielu turniejów kat.A, obecnie pierwsza szóstka debli świata. Nie sprzedali jednak tanio skóry - wynik 78-65 dla pary aktualnych Mistrzów Polski: Stolicki(Bolesławiec)- Samonek(Gdynia). Występ i wyniki potwierdzają talent i umiejętności Michała Szymczaka. Przypominamy, że gra w racketlona to gra do 21 zdobytych punktów w kolejności - tenis stołowy, badminton, squash, tenis ziemny. Suma tych wyników daje ogólny rezultat.