Zalogowanych: 5

Zamość: Sukces Katarzyny Kozery w Zamościu

Poniedziałek, 28 września 2009, 16:21
Aktualizacja: 16:30
Trzy zawodniczki reprezentowały Górnika Wałbrzych podczas Lekkoatletycznego Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego w Zamościu. Rewelacyjną drugą pozycję w pchnięciu kulą uzyskała Katarzyna Kozera. Nasza zawodniczka przegrała o 12 centymetrów z Agnieszką Górak z Gdańska.

Wałbrzyszanka pchnęła kulę na odległość 12 metrów 50 centymetrów już w pierwszej serii. Niestety Agnieszka Górak w próbie numer dwa posłała kulę o 12 centymetrów dalej i do końca zawodów czuła się niezagrożona.

Pozostałe dwie wałbrzyskie reprezentantki tak dobrze podczas zawodów z Zamościu sobie nie radziły. Startująca w biegu na 600 metrów kobiet Roksana Gawron, chociaż pobiła rekord życiowy, to czas 1:44.48 dał jej dopiero 18 lokatę. Wygrała w tej konkurencji z rezultatem 1:36.07 Weronika Wyka z Przemyśla.

W chodzie na 3000 metrów kobiet także nie najlepiej poszło trzeciej ze startujących w Zamościu zawodniczek Górnika. Ewa Wychowałek zajęła z czasem 18:33.25 dopiero 15 pozycję tracąc do zwyciężczyni Sylwii Rembowicz z Mielca ponad 3 minuty i 16 sekund.