MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Studia dualne. Warto? Warto!

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 24 stycznia 2019, 9:31
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W Sali Senatu i Konwentu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbyła się wczoraj konferencja prasowa, której tematem były studia dualne.

Studia dualne to połączenie studiów na uczelni z pracą w przedsiębiorstwie, które współpracuje z uczelnią. W przypadku wałbrzyskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej studia dualne realizowane są na kierunku logistyka. Partnerem uczelni jest koncern NSK Steering Systems Europe. Studia dualne umożliwiają studentom zdobycie doświadczenia praktycznego, które nabywają podczas pracy w przedsiębiorstwie.

We wczorajszym spotkaniu uczestniczyli: Rektor PWSZ - prof. nadzw. dr. hab. Piotr Jurek, Prorektor PWSZ dr Małgorzata Babińska, Kanclerz PWSZ mgr Rafał Pszczolarski, Dyrektor Instytutu Przyrodniczo-Technicznego dr Beata Detyna i przedstawiciele NSK: Dyrektor Administracji - Hiroki Nukui, Lider ds Produkcji i Logistyki Piotr Sylwestrzak i Specjalista HR Miłosz Cader, a także student odbywający studia dualne - Mateusz Jakubczak.

Zarówno przedstawiciele PWSZ jak i przedstawiciele NSK zgodnie stwierdzili, że studia dualne to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala studentom z jednej strony opanować teorię wykładaną na uczelni, a z drugiej strony wykorzystać ją w praktyce, podczas pracy w przedsiębiorstwie. Na temat korzyści wynikających ze studiów dualnych mówił Mateusz Jakubczak:

- Przede wszystkim jest to odpowiednia pozycja na rynku pracy. Wydaje mi się, że z dwuletnim doświadczeniem jako pracownik będę dużo bardziej atrakcyjny na rynku pracy i będę inaczej postrzegany przez pracodawców. Myślę, że to jest najważniejszy element. Studia dualne wymagają zaangażowania, pracy, ale jeżeli uczelnia i pracodawca są tak jakby połączeni, to jak najbardziej jest to możliwe. Minął rok, daje sobie radę. Poprawiły się moje oceny, więc wynikają z tego same dobre rzeczy. Zachęcam wszystkich, żeby angażowali się w takie studia, włożyli trochę pracy, bo przyszłościowo to się opłaca i będą z tego korzyści.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu prowadzi rozmowy z różnymi przedsiębiorstwami na temat możliwości wprowadzenia studiów dualnych i szkolenia studentów w zakładach pracy. Efektem tych rozmów będzie prawdopodobnie kolejna umowa, podobna do tej, którą uczelnia zawarła z firmą NSK Steering Systems Europe. Partnerem wałbrzyskiej uczelni będzie tym razem firma Ronal.

Twoja reakcja na artykuł?

11
73%
Cieszy
1
7%
Dziwi
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Znamy wszystkich kandydatów PiS–u

Kuchciński nie zaszkodził

Kładka – duże wrażenie

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Grażyna 1-02-2019 16:24
W Niemczech wszystkie studia są takie. 3 dni w szkole 2 dni w pracy albo odwrotnie. Student dostaje od razu wypłatę i stać go na wiele , nie musi kasy doić od rodziny. Poza tym ma gwarancję zatrudnienia i łączy naukę z pracą. Teoria z praktyką. W Polsce jak zwykle średniowiecze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Falstart Górnika

Pogadanka w centrum

Poszukują świadków

Popularny "Ceramik"

Użądliła ją pszczoła