Czytających: 4732

Europa: Studenci PWSZ kończą na 7. miejscu

Piątek, 20 lipca 2012, 16:21
Aktualizacja: 16:21
W ostatnim meczu EIS, który rozegrany został w hiszpańskiej Cordobie, studenci PWSZ Wałbrzych pokonali po rzutach karnych kolegów z Finlandii.

W meczu grupowym Finowie okazali się lepsi od wałbrzyszan i wygrali wówczas 2-1. Dziś doszło do rewanżu w meczu o 7. lokatę.

Nasi zaczęli w składzie: Jasiński, Paweł Sokół, Łaski, Niemczyk, D. Michalak, Wojtarowicz, Morawski, Rytko, Tobiasz, Sobczyk, Udod.

W 18. minucie Finowie wyszli na prowadzenie. Jednobramkowe prowadzenie nasi rywale utrzymali do zakończenia pierwszej odsłony. W 45. minucie wynik meczu wyrównał celnym strzałem Rytko. Mimo kilku okazji z obu stron, rezultat nie uległ zmianie i o końcowym zwycięstwie wałbrzyskich studentów zadecydowały rzuty karne. PWSZ zwyciężył w serii jedenastek 4-3 i zajął ostatecznie 7. pozycję.