MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 30 maja
im. Jana, Karola

Studenci cenią Toyotę

Wiadomości: Wałbrzych/Kraj
Czwartek, 26 sierpnia 2010, 7:52
Aktualizacja: 13:33
Autor: red
Wciąż sporo osób chce pracować w fabrykach Toyoty
Fot. red
Jak wynika z ogólnopolskich badań przeprowadzonych wśród studentów, Toyota wciąż znajduje się w czołówce firm, w których młodzi ludzie chcieliby podjąć w przyszłości pracę.

Badania zostały przeprowadzone w ramach projektu „Idealny pracodawca 2010”. Przepytanych zostało około 17 tysięcy studentów z całej Polski. W kategorii inżynieria zwyciężyła firma Skanska, a Toyota uplasowała się na 2. miejscu. To kolejny dobry wynik tej firmy, zważywszy na to, że w dwóch poprzednich edycjach Toyota również była wymieniana jako ta firma, w której spora liczba młodych ludzi widziałaby swoje miejsce w przyszłości.

Jak podaje strona internetowa: www.idealnypracodawca.pl:

- Studenci patrzą na firmy pod kątem tego, która ich zdaniem umożliwi im spełnienie ich celów zawodowych – komentuje wyniki Małgorzata Szoka, project manager media & marketing z firmy Uniwersum Polska, przeprowadzającej badanie Uniwersum Student Survey. - Oczekują oni pracy, która pozwoli im się rozwijać w firmie, która ma stabilne podstawy finansowe, dobrą reputację i która zapewni im elastyczne zatrudnienie oraz równowagę między życiem osobistym i zawodowym.

- Cieszy nas zaufanie, którym od lat darzą nas studenci. Unikalna kultura organizacyjna, stosowane metody i narzędzia pracy oraz możliwość doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności w międzynarodowych strukturach koncernu to niewątpliwe atuty pracy w Toyocie - podkreśla Grzegorz Górski, kierownik Corporate Affairs w Toyota Motor Manufacturing Poland. – Dodatkowo w ubiegłym roku nasza fabryka uruchomiła specjalny program praktyk, w którym studenci pod okiem doświadczonego mentora realizują konkretne projekty pozwalające im wykazać się inicjatywą i kreatywnością.

Ranking „Idealny pracodawca 2010”:

Kategoria „Inżynieria”

1. Skanska
2. Toyota
3. Budimex
4. Bosch
5. Urząd Dozoru Technicznego
6. General Motors Poland
7. ABB
8. Polska Grupa Energetyczna
9. KGHM Polska Miedź
10. Siemens

Czytaj również

Prawdziwa ewolucja

Obwodnica w okolicach Tesco

Miasto stawia na inwestycje

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 26-08-2010 7:59
toyota to nie jest juz eldorado jak na samym początku.
~xaxa 26-08-2010 8:34
Toyota była eldorado dopóki polacy (specjalnie z małej litery) nie dobrali siędo ,,wyższych" stanowisk i nie zaczęli kombinować.
idler73 26-08-2010 9:13
Pracowałem w Toyocie ponad dwa lata. Odszedłem. Wieczne robienie wody z mózgu, okłamywanie pracowników, wykorzystywanie ich do granic możliwości i przyzwoitości jest standardem. Prawdą jest, że Polacy po przejęciu kluczowych stanowisk, zorganizowali tam obóz pracy i wprowadzili system nadzoru podobny do KGB. Druga prawda jest taka, że dopóki w Wałbrzychu nie powstaną nowe miejsca pracy, dopóki nie powstanie poważna konkurencja na rynku pracy, w firmach takich jak Toyota czy Faurecia, nastawionych na maksymalny zysk przy minimalnych nakładach nic się nie zmieni. Swoją drogą zastanawia mnie fakt, dlaczego od lat nie powstał żaden nowy zakład (w innym miastach powstają mimo kryzysu) i komu zależy na utrzymywaniu wysokiego poziomu bezrobocia w Wałbrzychu ? Czy czasem nie jest to wspólne działanie władz miasta i firm z WSSE ? Warto by zbadać temat.
~do xaxa 26-08-2010 9:55
w 100% się z Tobą zgadzam
~zyzio 26-08-2010 10:14
na poczatku jeszcze było ok,ale teraz tną kase gdzie moga.
~krzysiek 26-08-2010 14:46
Toyota nie zwalnia ludzi ale od końca września wywalą wszystkich pracowników tymczasowych zatrudnionych przez inną firme i toyota dalej będzie się chwaliła jaka to ona jest super.
~M 26-08-2010 21:45
Szybko zmienią zdanie jak tylko zaczną tu pracować:(
~xaxa 27-08-2010 10:37
Pracując w Toyocie widać zmianę gołym okiem.... ale na gorsze. Kombinują jak mogą....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Galeria znów otwarta

Co słychać w Wałbrzychu?

Coś dla najmłodszych

Wałbrzych Centrum

Raport prezydenta