MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Strefowy futbol

Wiadomości: REGION
Środa, 28 sierpnia 2019, 10:04
Aktualizacja: 10:18
Autor: PAW
Fot. organizatorzy
Firma Tristone Flowtech zwyciężyła w piłkarskiej rywalizacji INVEST–PARK CUP zorganizowanej przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST–PARK”(WSSE). Turniej, w którym uczestniczyło osiem drużyn z zakładów strefowych, został rozegrany w sobotę 24 sierpnia na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach.

Otwarcia zawodów dokonał wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” - Kamil Zieliński w obecności gości honorowych: ministra Michała Dworczyka szefa kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ireneusza Zyski posła na Sejm RP. Obecni byli również: Paweł Ozga - burmistrz Świebodzic wraz ze swoim zastępcą Mariuszem Szafrańcem oraz Mariusz Gawlik - Prezes OSiR w Świebodzicach.

Do turnieju zgłosiły się ekipy zarówno z zakładów usytuowanych na terenie Wałbrzycha i okolicznych miast jak Świdnica czy Strzegom, ale także z dużo odleglejszych miejsc jak choćby z wielkopolskiego Kościana.

Po oficjalnym otwarciu i losowaniu drużyn, przy pięknej, słonecznej pogodzie, zespoły przystąpiły do rywalizacji. Mecze stały na wysokim poziomie, zawodnicy byli dobrze przygotowani zarówno pod względem kondycyjnym jak i technicznym. Drużynom kibicowali sympatycy i członkowie rodzin zawodników. W sumie rozegrano 18 spotkań, podczas których strzelono 123 gole.

Ostatecznie w turnieju zwyciężyła drużyna Tristone Flowtech z Wałbrzycha, która pokonała w finale zespół Electrolux Świdnica 4:2. Trzecie miejsce zajęła drużyna NSK Wałbrzych, wygrywając z ekipą Arysta Strzegom 3:2.

Na zakończenie imprezy Piotr Sosiński - Prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” - wręczył pierwszym trzem zespołom puchary i nagrody a wszystkim zawodnikom upominki. Specjalnymi statuetkami wyróżnieni zostali również trzej zawodnicy, którzy uznani zostali za najlepszego zawodnika, strzelca i bramkarza. Byli to odpowiednio: Wojciech Pyda (Tristone), Kamil Drąg (Tristone) i Marcin Serafin (Elektrolux).

Organizatorem i sponsorem Turnieju była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”, która przygotowała dla uczestników i kibiców sporo atrakcji, między innymi specjały z grilla a także dwa znakomite freestylowe pokazy żonglerki piłkarskiej w wykonaniu Dawida Krzyżowskiego, Mistrza Polski Red Bull i ćwierćfinalisty ostatnich Mistrzostw Świata w Brazylii.

Wałbrzyska strefa od lat wspiera aktywność pracowników zakładów działających na terenie WSSE w duchu integracji oraz szlachetnej, sportowej rywalizacji.

Ostateczna klasyfikacja piłkarskiego turnieju WSSE 2019 r:

1. Tristone Flowtech
2. Elektrolux
3. NSK
4. Arysta
5. Faurencja Frames
6. EFT
7. Faurencja Pneumatics
8. Mando

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
100%
Przeraża

Czytaj również

Mieroszów drugi

Co dalej ze stadionem na Nowym Mieście?

Wystrzałowa Baszta

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~żenada 28-08-2019 14:20
Wstrętna PiSowska zaraza.
~Kustosz z Sanktuarium Matki 28-08-2019 15:42
Kajfusik na pierwszym planie to kto ? Ten pseudowałbrzyszaninn na potrzeby wyborów ??
~K 28-08-2019 22:07
Super, że wrócono do Invest park cup, badora to zatrzymał, a było to super wydarzenie przez 2 edycje dla pracowników firm strefowych :)
~roś 24-09-2019 21:05
Ale świeża wiadomość-24 października

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Potrzebował drzewa

Szełemej samorządowcem roku

Trwają zapisy

Pograli w piłkę

Urząd Marszałkowski odpowiada