MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 26 maja
im. Filipa, Pauliny

Strefa zapłaci

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 19 maja 2020, 11:22
Aktualizacja: Czwartek, 21 maja 2020, 8:45
Autor: red
Fot. WSSE "Invest Park"
Wałbrzyska strefa ekonomiczna sfinansuje inwestycję wodno–kanalizacyjną przy Villardczyków.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie z Wałbrzyskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji uzbroi teren inwestycyjny przy ul. Villardczyków w dzielnicy Poniatów. Wartość projektu sięga blisko 6 mln złotych. Sieć wodociągowa będzie przebiegała przez teren inwestycyjny strefy oraz działki należące do gminy Wałbrzych.

Dziś w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" spotkaliśmy się z Zarządem Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, z którym podpisaliśmy porozumienie dotyczące inwestycji polegającej na uzbrojeniu w sieć wodociągową i kanalizacyjną, należącego do wałbrzyskiej strefy, terenu przy ul. Villardczyków – wyjaśnia dr Piotr Sosiński, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.
- Inwestycja w dużej mierze finansowana jest ze środków WSSE i ma zostać przeprowadzona szybko, w ciągu najbliższych kilku miesięcy. To przedsięwzięcie wodno-kanalizacyjne będzie korzystne dla mieszkańców Wałbrzycha i okolic ale przede wszystkim dla przedsiębiorców krajowych i zagranicznych, którzy właśnie przy ulicy Villardczyków będą mogli prowadzić swoją działalność gospodarczą i realizować swoje projekty. Mamy nadzieję, że inwestycja zakończy się w pierwszym kwartale przyszłego roku – podsumował prezes Sosiński.

Zadanie zakłada budowę sieci wodociągowej o łącznej długości ponad 2 kilometrów oraz 1,5 km sieci kanalizacyjnej. Uzbrojone zostanie ponad 28 ha terenu, co wpłynie na ich atrakcyjność inwestycyjną. Ze strony Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” porozumienie podpisali - dr Piotr Sosiński prezes WSSE oraz Krzysztof Drynda wiceprezes WSSE a ze strony Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji - Marek Mielniczuk prezes WPWiK i jego zastępca Tomasz Senyk.

Na części terenu przy ul. Villardczyków wałbrzyska strefa realizuje projekt budowy hali przemysłowej o powierzchni 5 000 m kw. , która oferowana będzie przedsiębiorcom pod wynajem. Budowa obiektu powinna rozpocząć się w drugiej połowie 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
3
38%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
38%
Przeraża

Czytaj również

Plastyczny konkurs

Więcej ludzi w autobusach

Wracają połączenia

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~olo 19-05-2020 16:18
Inwestycja 6 mln zł aż cała strefa zaangażowana jest a ile by można było zrobić jak by PO -PSL nie pozwoliło na wyciek podatku VAT 200 miliardów znikło a 1 mld to 1000 mln ile było by inwestycji a tu tylko rura melioracyjna

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Życzenia dla pielęgniarek

Księgowość w kwarantannie

Dolny Śląsk liderem

Ranking kredytów gotówkowych

Lokale na sprzedaż