Czytających: 4173

REGION: Stragona na czele

Środa, 3 października 2012, 16:10
Aktualizacja: 16:11
Klub LKS Stragona Strzegom zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej Pucharu Polski w WKKW.

W klasyfikacji juniorów młodszych aż 4 zawodniczki Stragony uplasowały się w pierwszej dziesiątce. Całosezonową rywalizację zakończył rozegrany w miniony weekend w Baborówku Finał Pucharu Polski.

Drugą lokatę oraz srebrny medal wśród juniorów młodszych wywalczyła Tola Armańska na Sonecie. Aleksandra Zawada na Okoniu zajęła siódme miejsce, Katarzyna Kurek na Dzierlatce była dziewiąta, a Paulina Góra na Erbim dziesiąta.

Puchar Polski WKKW to cykl rozgrywek we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Puchar składa się z 5 imprez kwalifikacyjnych oraz finału, który odbył się w Baborówku w dniach 28-30 września 2012 roku.

W ramach Pucharu Polski WKKW zawodnicy rywalizują w 3 kategoriach wiekowych:
juniorzy młodsi – do 15 lat
juniorzy – do 18 lat
seniorzy – powyżej 18 lat.

W trakcie sezonu zawodnicy zdobywają punkty podczas eliminacji, ale walka o zwycięstwo trwa do samego końca, ponieważ w finale zawodnicy otrzymują podwójną ilość punktów.

Tola Armańska jest aktualną Mistrzynią Polski w swojej kategorii wiekowej i jest mieszkanką Szczawna Zdroju, a uczęszcza do Gimnazjum nr 9 w Wałbrzychu (Podzamcze).