MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Stop pożarom traw!

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Czwartek, 19 marca 2020, 7:29
Aktualizacja: Piątek, 20 marca 2020, 8:37
Autor: red
Fot. organizatorzy
Leśnicy po raz kolejny dołączyli się do kampanii społecznej pn. "Stop pożarom traw" prowadzoną przez Państwowa Straż Pożarna.

Już od wielu lat na przełomie marca i kwietnia wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne w przekonaniu, że w ten sposób użyźnią teren i odniosą dzięki temu korzyści ekonomiczne. Są w bardzo dużym błędzie.

Wypalanie traw prowadzi do wielu nieodwracalnych skutków w środowisku! Ziemia wyjaławia się, zostaje zahamowanych wiele ważnych procesów biologicznych, nie wspominając już o stratach w faunie i florze. Oprócz tego do powietrza dostaje się wiele szkodliwych związków chemicznych, a ogień stanowi bezpośrednie zagrożenie dla człowieka.

O dziwo, mimo tych wszystkich faktów, i ogólnego dostępu do informacji, z roku na rok proceder wypalania traw ma tendencję wzrostową! Dla porównania w 2016 roku było łącznie 36 442 przypadków pożarów traw, kiedy w zeszłym roku ta liczba wynosiła 55 912 przypadków, co stanowi 36% wszystkich pożarów w Polsce! Dlatego tak ważne jest żebyśmy wszyscy reagowali i informowali jak najwięcej ludzi o szkodliwości tego procesu. Jeżeli widzisz wypalane trawy to koniecznie poinformuj odpowiednie służby!

Tylko w pierwszych dwóch tygodniach marca na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego doszło do kilkunastu przypadków nielegalnego wypalania traw.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
33%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Raport prezydenta

Szkoła pnie się w górę

Zagłębie wznawia treningi

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Heniek 19-03-2020 9:40
Tępią wirusa.
~tvn24 19-03-2020 12:09
Wypalanie traw jest pożyteczne, ponieważ usuwa morowe powietrze spomiędzy źdźbeł i zwiększa czynnik ph tkwiących w glebie korzonków. Wszystko to poprawia tzw. higienę psychiczną chlorofilu.
~zoska 19-03-2020 16:34
Cholera wie co gorsze, kiedyś mało kto słyszał o boreliozie, bo wszyscy wypalali trawę razem z kleszczami. Dziś, kiedy wypalanie traw jest be, tysiące ludzi choruje na to świństwo. Mimo,że nie palę jestem za.
~pełna zgoda 19-03-2020 17:31
wypalanie traw jest bardzo niebezpieczne, lecz powinno być corocznie przeprowadzane przez specjalistów np, Straż Pożarną aby przede wszystkim neutralizować kleszcza, którego ekspansja i przenoszone choroby odkleszczowe są dla nas tak niebezpieczne jak koronawirus

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spadł z muru

Wraca temat parkowania

Święto bibliotekarzy

Oszukują przez internet

Integracja na łonie przyrody