MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Statystyki mówią, że jest bezpieczniej

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Piątek, 8 maja 2015, 9:31
Aktualizacja: 9:31
Autor: PAW
Fot. red
Na jednej z sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego gościł komendant wałbrzyskiej policji Andrzej Basztura. Z jego słów wynika, że w powiecie oraz w samym Wałbrzychu bezpieczeństwo rośnie.

- Podejmujemy działania mające na celu podniesienie bezpieczeństwa i chodzi nam o to, by mieszkańcy to odczuwali – tłumaczy Andrzej Basztura. – Wałbrzych zajmuje czołowe lokaty na Dolnym Śląsku w statystykach, jeśli weźmiemy pod uwagę wykrywalność przestępstw i skuteczność działań. Wystarczy popatrzeć na poprawiające się statystyki dotyczące wykrywalności takich przestępstw jak kradzieże, czy rozboje. Staramy się być widoczni na ulicach i być bliżej ludzi.

Andrzej Basztura podkreślił, że poprawiający się stan dróg w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim wpływa pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa kierowców. Powiat przekazał tymczasem 100 tys. zł na zakup samochodu terenowego dla policji.

Wreszcie zaczyna się krystalizować też sprawa budowy nowego komisariatu policji. Przypomnijmy, że ma on powstać przy ulicy Łączyńskiego w Szczawnie Zdroju na terenie o ogromnej powierzchni. W 2011 roku w wałbrzyskim Ratuszu ówczesny Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu insp. Ryszard Błażnik, prezydent Roman Szełemej i burmistrz Szczawna Zdroju Tadeusz Wlaźlak podpisali „Porozumienie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Wałbrzycha i Szczawna – Zdroju”. Nowy komisariat policji swoim zasięgiem działania obejmować ma Szczawno - Zdrój oraz północne dzielnice Wałbrzycha. To inwestycja, która pochłonie około 20 milionów złotych.
- Myślę, że do 2017 roku ten komisariat zostanie wybudowany – mówi Andrzej Basztura. – Na tym komisariacie pracować docelowo ma 100 funkcjonariuszy i to z pewnością jeszcze poprawi naszą skuteczność i szybkość reagowania na łamanie prawa.

Czytaj również

Absolutorium dla burmistrza Jedliny

Biwak Survivalowy

Remontują Niepodległości

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ktos 8-05-2015 10:01
He, he. W statystykach... Panu komendantowi przypomnę, że gdy on ma 7000 PLN pensji a ja 1000 PLN to statystycznie rzecz ujmując, obydwaj zarabiamy średnio po 4000 PLN :)
~benkmen 8-05-2015 20:48
ktos - nie na TEMAT

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Duda wygrał tylko w Czarnym Borze

Duda w Wałbrzychu

PiS zadowolny ze wzrostu poparcia

Wznowili działalność

Koronawirus wciąż obecny