Czytających: 4921

Wałbrzych: Startuje wytrwale

Czwartek, 5 września 2019, 16:21
Aktualizacja: 16:22
Poprawił swój czas o blisko 4 minuty – w porównaniu z ubiegłorocznym startem – i zajął 13 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Asp. szt. Tomasz Łabędź, policjant Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzych, wystartował w kolejnych zawodach w kolarstwie szosowym, które przed blisko dwoma tygodniami odbyły się w austriackim Sankt Johann. W miniony weekend wałbrzyski funkcjonariusz pokazał się także w Poznaniu podczas zawodów UCI Grand Fondo World Championship.

112-kilometrowa trasa jaką mieli do pokonania 24 sierpnia tego roku zawodnicy wytyczona była w głównym regionie turystyczny Austrii jakim jest Tyrol. Impreza cyklicznie odbywa się w tym miejscu od 1968 roku, czyli od ponad 50 lat. Kolarze mieli do pokonania 3 pętle o długości ponad 40 km. Była to, poprzez liczne podjazdy oraz strome zjazdy, jedna z trudniejszych technicznie tras do pokonania. Asp. szt. Tomasz Łabędź poprawił swój ubiegłoroczny wynik o blisko 4 minuty, dojeżdżając do mety z całym peletonem w czasie 2:56:46 i dosłownie o ułamki sekund przegrał walkę o 7 pozycję. Tym razem wałbrzyski policjant w kategorii M-45 musiał zadowolić się miejscem 13, a stracił do lidera zawodów 14 minut 37 sekund.

Tydzień później wałbrzyskiego kolarza kibice mogli zobaczyć w Poznaniu. Wielka ogólnoświatowa impreza przyciągnęła zawodników z 42 krajów całego świata. Asp. szt. Tomasz Łąbędź tym razem znalazł się w połowie stawki. Na 185 zgłoszonych w kategorii M-45 zawodników uplasował się na 92 pozycji, pokonując 151 km w czasie 3:49:02 i tracąc do lidera wyścigu 17 minut 13 sekund.

Po raz kolejny przypominamy, że asp. szt. Tomasz Łabędź przygodę z kolarstwem szosowym rozpoczął w 2005 roku, natomiast pierwsze poważne starty zaliczył w roku 2010. Wtedy to uzyskał licencję zawodnika kategorii Masters. Do tej pory wziął udział w kilkudziesięciu imprezach zorganizowanych na terenie Polski oraz wystartował w kilku zawodach na terytorium Austrii. Reprezentujący na co dzień klub Huzar Bike Academy zawodnik W ostatnich trzech latach 6-krotnie uplasował się na najniższym stopniu podium w kat. M-40. W tym roku zdobył brązowy medal podczas zawodów w Tuszynie koło Łodzi, w zeszłym roku w Złotoryi, Zagrodnie i dwukrotnie w Sokołowie Podlaskim, a w 2016 roku zajął 3 miejsce podczas imprezy sportowej w Parzęczewie.