Czytających: 4051

Wałbrzych: Start Namysłów pokonany

Środa, 8 lipca 2009, 20:18
Aktualizacja: 20:56
Piłkarze Górnika Wałbrzych pokonali na własnym boisku w pierwszym meczu sparingowym beniaminka III ligi opolsko–śląskiej Start Namysłów. Zwycięstwo 2:0 zapewnili biało–niebieskim w 23 minucie Jan Rytko oraz w 78 minucie Błażej Gromniak.

Robert Bubnowicz w tym spotkaniu dał pograć wszystkim dostępnym zawodnikom. Cały mecz zaprezentowali się testowani Michał Łaski i Daniel Sygnatowicz. W drugiej części meczu na murawie nieliczni kibice zobaczyć mogli natomiast Damiana Olejnika. Bramkę na 1:0 w 23 minucie spotkania zdobył po dokładnym podaniu Marcina Morawskiego Jan Rytko lobując bramkarza gości. Gol na 2:0 padł dopiero po zmianie stron, a jego zdobywcą okazał się w 78 minucie Błażej Gromniak, który z kilku metrów trafił do siatki Startu.

Kolejny mecz sparingowy już w najbliższą sobotę 11 lipca. O godzinie 11:00 Wałbrzyszanie na stadionie przy ul. Ratuszowej zmierzą się ze Ślęzą Wrocław.

Górnik Wałbrzych – Start Namysłów 2:0 (1:0)

Górnik (I): Jaroszewski, Wojtarowicz, Przerywacz, Łaski, Majka, Rytko, Wepa, Morawski, Sygnatowicz, Tobiasz, Janik.
Górnik (II): Jaroszewski, D. Michalak, Łaski, Gromniak, Smoczyk, Sygnatowicz, Zazulak, Ciołek, Olejnik, Starczukowski, Czechura.