MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Starostwo promuje agroturystykę

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Sobota, 16 kwietnia 2011, 14:34
Aktualizacja: Środa, 27 kwietnia 2011, 11:11
Autor: red
Gospodarstwa agroturystyczne oferują m.in. miejsca noclegowe
Fot. red
Ruszyła baza gospodarstw agroturystycznych na stronie internetowej: www.powiat.walbrzych.pl

Gdzie, jak i za ile można przenocować w naszym powiecie? Czy możemy przyjechać ze zwierzętami i jakie atrakcje turystyczne oferuje najbliższa okolica? Wszelkie informacje na temat ofert gospodarstw agroturystycznych w Powiecie Wałbrzyskim znajdują się na oficjalnej stronie internetowej w zakładce: ,,Turystyka, kultura, sport".

- Aktualizowana wciąż baza gospodarstw agroturystycznych powstaje z myślą o turystach odwiedzających nasz powiat, ale tym samym jest też świetną formą promocji dla naszych kwaterodawców - mówi inicjator przedsięwzięcia Starosta Wałbrzyski Robert Ławski i dodaje, że ma nadzieję, że powiat będzie odwiedzało coraz więcej turystów.

Powstanie bazy jest efektem spotkania, jakie Robert Ławski zainicjował z kwaterodawcami pod koniec stycznia.
- Mamy świetne warunki do uprawiania turystyki aktywnej, smaczną wielokulturową kuchnię i bogate walory historyczne, ale brakuje nam wspólnej strategii promocji - mówili podczas spotkania przedstawiciele gospodarstw agroturystycznych.

Utworzenie wspólnej bazy ofert kwaterodawców regionu wałbrzyskiego jest jednym z pierwszych kroków wspólnej promocji.
- Ważne jest, żeby wypromować naszą bazę turystyczną także poza granicami powiatu, a Internet bezsprzecznie daje takie możliwości - mówi Danuta Szczęśniak, instruktorka Powiatowego Zespołu Doradców w Wałbrzychu Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu i dodaje, że cieszy się z inicjatywy, jaka wyszła ze Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.

Baza gospodarstw na stronie internetowej: www.powiat.walbrzych.pl przedstawia w formie mapy gminy powiatu. Do każdej z gmin przyporządkowane są gospodarstwa agroturystyczne. Kwaterodawcy nadal mogą przysyłać swoje oferty (opis gospodarstwa plus fotografie) na adres: promocja@powiat.walbrzych.pl .

Umieszczenie ofert w bazie jest bezpłatne.

Czytaj również

Zagłębie wznawia treningi

Wracają połączenia

Wałbrzych Centrum

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~obserwator 16-04-2011 21:03
Strona na żałośnie niskim poziomie. Twórcy nie mają pojęcia co jest klimatem turystycznym naszego regionu i jakie są główne produkty turystyczne za które ludzie płacą pieniądze
~ona77 17-04-2011 8:09
A tak dla przypomnienia Wałbrzych już w przed starcie odpada odnośnie agroturystyki i ogółem turystyki.Wczoraj swojemu synusiowi zafundowałam przejażdżkę pociągiem ( dla niego atrakcja) no i zobaczyłam z pociągu Mobruk Ludzie tego nie da się opisać ... Po za tym za czasów kopalni,koksowni gdzie nie było jeszcze żadnych zabezpieczeń filtrów Wałbrzych mieścił się w latach 80 w pierwszej 15 ( zdaje się 11 miejsce) w świecie pod względem skażenia powietrza a w następstwie gleby.Wyprzedzały nas tylko takie miasta jak Nowy Jork itp. Zła jestem bo nie dość że dorastałam w zatrutym środowisku to teraz przez Mokrzyckiego Kruczkowskiego i innych moje dzieci rosną i rozwijają się w oparach azbestu,ołowiu,rtęci i innych świństw ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Księgowość w kwarantannie

Dolny Śląsk liderem

Lokale na sprzedaż

Raport prezydenta

Życzenia dla pielęgniarek