MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Stara Kopalnia wyróżniona w Londynie

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 29 września 2015, 12:09
Aktualizacja: Środa, 30 września 2015, 7:24
Autor: red
Fot. użyczone
Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu otrzymała laur Wysoko Polecanej w europejskiej edycji międzynarodowego konkursu International Property Awards.

Finał konkursu i wręczenie nagród odbyło się 22 września w Londynie. Nagrodę odebrał Mirosław Nizio z pracowni Nizio Design International, która odpowiada za koncepcję rewitalizacji Starej Kopalni.

Międzynarodowe jury złożone z 70 przedstawicieli branży architektonicznej z całego świata nagrodziło dwa projekty pracowni Mirosława Nizio. Laur Highly Commended w kategorii Public Service Architecture przyznano zrewitalizowanej Starej Kopalni – Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, która działa w dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”. Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki to multidyscyplinarna placówka, której celem jest ożywienie kulturalnego i społecznego życia Wałbrzycha oraz regionu Dolnego Śląska. To ponad 4 hektary powierzchni i 16 pokopalnianych budynków, które w wyniku rewitalizacji zyskały nowy kształt, przeznaczenie i funkcje. Kompleks realizowany jest w oparciu o projekt funkcjonalno-użytkowy przygotowany przez studio Nizio Design International.

Otwarcie Starej Kopalni dla zwiedzających nastąpiło w listopadzie 2014 roku. Oceniając konkursowe obiekty grono jurorów brało pod uwagę takie elementy, jak: najwyższa jakość i funkcjonalność opracowanej koncepcji oraz zaprojektowanej architektury, zgodność projektu z oczekiwaniami zleceniodawcy, jak również kontekst miejsca, zagospodarowanie przestrzeni, zastosowanie materiałów i technologii oraz proekologicznych rozwiązań użytych w projekcie i konstrukcji.

Czytaj również

Uchwała krajobrazowa

Uroki szczawieńskiego deptaku

Olbrzymie potrzeby

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Rębacz 29-09-2015 13:50
To fajnie bo na wyspach chyba więcej wałbrzyszan niż tutaj.
~przemAS 30-09-2015 10:15
to nagorde zdobyla "stara kopalnia" czy pracownia Nizio za koncepcje zagospodarowania i projekt - bo to duza roznica. a tak przy okazji dlaczego nie podano za jaki drugi projekt nagroda dla Nizo?
~Michaś 30-09-2015 11:38
PrzemAS, wspaniale pokazałeś obraz manipulowania faktami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Obrazy doczekały się konserwacji

Wałbrzych spadł w rankingu

Wytyczyli kolejny odcinek

MBP CK zaprasza

Nowy prezes WSSE