MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Stado uruchamia szkółkę

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 20 sierpnia 2010, 14:55
Aktualizacja: 14:56
Autor: red
Jak podaje strona internetowa Stada Ogierów Książ, w tym roku szkolnym powstanie tu Szkółka Jeździecka. To świetna wiadomość dla młodzieży kochającej ten sport.

Celem Szkółki Jeździeckiej jest zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu jeździeckiego, rozwijanie umiejętności oraz przygotowanie podopiecznych do egzaminów na odznaki jeździeckie PZJ, a także do udziału w zawodach okręgowych.

Oferta skierowana jest do dzieci od 12 roku życia, młodzieży oraz dorosłych. Dzieci oraz młodzież do lat osiemnastu chcący uczestniczyć w zajęciach nauki jazdy konnej muszą posiadać zgodę rodziców na udział w lekcjach oraz oświadczenie o braku przeciwwskazań medycznych do uprawiania tego sportu.

Podczas spotkania organizacyjnego instruktor wręczy wzory zgody do podpisania przez rodzica lub opiekuna prawnego. Lekcje będą odbywać się na terenie Stada Ogierów Książ dwa razy w tygodniu po 45 minut. Jazdy prowadzone są na placu maneżowym, bądź na krytej ujeżdżalni na koniach czystej krwi śląskiej przez wykwalifikowanych instruktorów.

Odzież i obuwie należy zorganizować we własnym zakresie (zaleca się dla bezpieczeństwa jeżdżącego dopasowaną bluzę, bryczesy, buty na płaskiej podeszwie, czapsy). Każdy uczestnik lekcji jazdy konnej wsiadając na konia musi mieć założony kask ochronny.

Szczegółowe informacje zostaną przekazane na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się na początku września.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: marketing@stadoksiaz.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bieg Mieszka i Dobravy już wkrótce

Po raz kolejny wbiegną na Trójgarb

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Czekają nas utrudnienia w ruchu

Trzy dni pełne atrakcji

Górale na Start – kolejna edycja już w sobotę

XXXVI Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w tenisie stołowym odbędą się w Wałbrzychu

Wiesława Raczkiewicz z nagrodą Silesius