MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Srebrny medal mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc dla wałbrzyskiego policjanta

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 18 kwietnia 2019, 10:12
Aktualizacja: Piątek, 19 kwietnia 2019, 11:14
Autor: PAW
Fot. KMP Wałbrzych
Ze srebrnym medalem z IX Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, które odbyły się w Kielcach, wrócił sierż. szt. Łukasz Wółkiewicz. Policjant Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ten rodzaj sportu siłowego trenuje od 17 lat i na co dzień należy do Klubu Sportowego Team Wrocław. W swoim dorobku ma już zwycięstwa w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 23, Mistrzostwach Polski Seniorów oraz Pucharze Polski.

Zawody rozegrane zostały w minioną sobotę podczas imprezy Fit Weekend w ramach kieleckich targów. Organizatorem Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym był Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 300 zawodników w kategoriach junior do lat 16, 18, 20, 23, seniorek i seniorów oraz weteranek i weteranów. W swojej kategorii wagowej - 74 kg - sierż. szt. Łukasz Wółkiewicz pierwsze dwie próby spalił. Ostatecznie w trzeciej serii wycisnął 170 kg i stanął na drugim stopniu podium.

Jego najgroźniejszy rywal – Michał Fiebig - w ostatniej z prób podnosił ciężar 170,5 kg, jednak nie sprostał zadaniu i musiał zadowolić się trzecim miejscem z wynikiem 162 kg. Złoto wywalczył w tej kategorii Marcin Garbas wyciskając 190 kg. W klasyfikacji ogólnej seniorów wałbrzyski policjant na 54 zgłoszonych zawodników także zajął wysoką 8 pozycję. Łukaszowi Wółkiewiczowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
67%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ścigali się w Starych Bogaczowicach

Udane wojaże

Triumf w wieloboju

Zmarł symbol Wałbrzycha

Kolarskie emocje

Jaki jest stan gminy?

Szachiści zakończyli

Most już otwarty