MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sprawdzali trzeźwość

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 11 sierpnia 2010, 11:35
Aktualizacja: 11:37
Autor: red
Policjanci wałbrzyskiej „drogówki” przeprowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwość”. Ogółem skontrolowali 383 kierujących. Zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze kontrolowali stan trzeźwości kierujących.

Celem akcji jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych powodowanych przez będących na „podwójnym gazie”. Nietrzeźwość jest bowiem jednym z głównych czynników zwiększających zagrożenie bezpieczeństwa.

Podczas prowadzonych działań policjanci oprócz kontroli stanu trzeźwości kierujących, sprawdzali między innymi dokumenty wymagane w czasie kierowania, jak również egzekwowali od kierujących przestrzeganie innych przepisów z zakresu ruchu drogowego.

W trakcie prowadzonej akcji, funkcjonariusze wałbrzyskiej komendy przebadali 383 kierujących. Zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących i dwa uprawnienia do kierowania. Zbadali również 10 kierujących pod kątem zażywania środków narkotycznych. Jeden z nich okazał się być „recydywistą”, bowiem wsiadł za kierownicę z premedytacją naruszając w ten sposób nałożony wcześniejszy zakaz sądowy. Funkcjonariusze ujawnili ponadto 28 przypadków braku zapiętych pasów bezpieczeństwa. Czterech spośród niezdyscyplinowanych okazało się być pasażerami.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Czytaj również

Czekają nas utrudnienia w ruchu

Szef PO z wizytą w Wałbrzychu

Janusz Korwin–Mikke ponownie odwiedził Wałbrzych

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~mały miś 11-08-2010 16:56
..."jak również egzekwowali od kierujących przestrzeganie innych przepisów z zakresu ruchu drogowego" Pytanie od kiedy zaczną egzekwować od swoich kolegów po fachu i kiedy Polska stanie się krajem, w którym policjant mający egzekwować przestrzeganie prawa, sam zacznie go przestrzegać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Po co nam Unia?

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Trzy dni pełne atrakcji

Awantura o kobietę zakończona atakiem nożem

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju