MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 30 maja
im. Jana, Karola

Sprawdź swoją wiedzę o Książu

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 14:23
Aktualizacja: 14:23
Autor: Sven
Fot. organizatorzy
Zamek Książ jest trzecim pod względem wielkości zamkiem w Polsce. Historia budowli i ludzi z nią związanych sięga XIII wieku. Ponad siedemset lat dziejów to szmat czasu. Jest o czym opowiadać, choć wiele szczegółów zapewne wciąż czeka na odkrycie.

Co ciekawe tajemniczość zamku wcale nie spada. Można zaryzykować twierdzenie, że nawet w ostatnich 30, 40 latach jego dzieje wzbogaciły się o nowe tajemnice.

Na szczęście wiedza o Książu także wzrasta. Kilka tygodni temu zamkowe archiwum wzbogaciło się o zbiór zdjęć, które poszerzają znajomość jego przedwojennej historii. Album, który dotarł aż z Kanady, należał do Jean Wessel – wnuczki kucharza Hochbergów. Na szczęście w wolnych chwilach Louis Hardouin zajmował się fotografią i utrwalił wygląd wnętrz i otoczenia zamku. Fotografie są bezcennym źródłem historycznym. Przyczynią się do odtworzenia wielu detali, które z niewiedzy lub złej woli zostały zmienione lub zniszczone.

Jednak zanim do tego dojdzie, Przedsiębiorstwo Zamek Książ ogłasza WIELKI KONKURS O ZAMKU KSIĄŻ. W każdy poniedziałek, od 30 sierpnia do 25 października będą się ukazywały pytania dotyczące Książa.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy odpowiedzi wysłać na adres: konkurs@ksiaz.walbrzych.pl . Co tydzień autorzy trzech pierwszych prawidłowych odpowiedzi zostaną nagrodzeni podwójnymi wejściówkami uprawniającymi do zwiedzania zamku z przewodnikiem w wybranym terminie.
W finale konkursu, spośród prawidłowych odpowiedzi zostanie wylosowany zwycięzca. Nagrodą jest Sylwester w zamku Książ dla dwóch osób.

Życzymy powodzenia.

Czytaj również

Śmiecimy na potęgę

Wałbrzych Centrum

Obwodnica w 45 %

Komentarze (4) Dodaj komentarz

idler73 24-08-2010 8:22
Fajnie, jest adres pod który można wysłać odpowiedzi. A, skąd wziąć pytania ? Na podanej stronie ich nie ma. Przynajmniej w tej chwili (24.08 g.08.22)
~ 24-08-2010 14:08
Człowieku! W przedostatnim akapicie jest napisane, że pytania będą od 30 sierpnia!!
~A. 24-08-2010 20:39
"W każdy poniedziałek, od 30 sierpnia do 25 października będą się ukazywały pytania dotyczące Książa... Aby wziąć udział w konkursie wystarczy odpowiedzi wysłać na adres: konkurs@ksiaz.walbrzych.pl ." Oj oj chyba ktoś piwną zupkę próbował i mu akapity uciekają sprzed oczu :)
~sztyrlic i henio 24-08-2010 22:21
te skarpetki...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co słychać w Wałbrzychu?

Żłobek już wkrótce

Castle Party odwołane

Pomnik Smoleński

Miasto stawia na inwestycje