MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Sprawca usiłowania rozboju na 61–latce zatrzymany

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 23 maja 2019, 12:28
Aktualizacja: Piątek, 24 maja 2019, 8:37
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Dwa dni temu wałbrzyscy policjanci poprzez środki masowego przekazu poprosili o pomoc w ustaleniu sprawców usiłowania rozboju na 61–letniej mieszkance naszego miasta. Publikacja komunikatu z wizerunkiem podejrzewanych o popełnienie przestępstwa mężczyzn przyniosła pozytywny efekt jeszcze tego samego dnia. Po kilku godzinach 25–letni wałbrzyszanin był już w rękach funkcjonariuszy.

Dzięki szybko i skutecznie przekazanej informacji przez redakcje dziennikarskie, policjanci odebrali wiele sygnałów od mieszkańców Wałbrzycha oraz naszego regionu. Pozwoliły one na ustalenie sprawców usiłowania rozboju. Jednego z nich we wtorek około godziny 16:00 zatrzymali policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy oraz funkcjonariusze drugiego komisariatu. 25-latek podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia czynu i złożył stosowne wyjaśnienia. Obecnie policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Przypomnijmy, ze do zdarzenia doszło 14 marca 2019 roku około godz ok 19:40 na ul. Brzechwy w Wałbrzychu. To w tym miejscu przestępcy zaatakowali 61-latkę. Najpierw uderzyli wałbrzyszankę w głowę, a następnie szarpiąc za torebkę, próbowali pokrzywdzonej ją wyrwać. To jednak im się nie udało z uwagi na postawę kobiety. Sprawcy następnie uciekli. Obaj mężczyźni bezpośrednio po zdarzeniu, przemieszczali się przez dzielnice Śródmieście ulicami Słowackiego, Konopnickiej, Nowy Świat oraz Chrobrego, gdzie po raz ostatni zarejestrowały ich kamery monitoringu.

Twoja reakcja na artykuł?

13
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
12%
Smuci
2
12%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Popierają Dudę

Komunikat UM w Wałbrzychu

Wpadka dilera

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~dura lex sed lex 23-05-2019 18:06
Uśpić.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto broni strażników

Pieniądze na stadion

Grzywna za papierosy

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Udaremniona transakcja