MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Spotkanie z Moniką Sawicką w Głuszycy

Wiadomości: Głuszyca
Piątek, 14 grudnia 2012, 11:15
Aktualizacja: 11:24
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Ktoś kiedyś powiedział: „ludzie kochają słuchać historii”. Jeśli Państwo również należycie do tej kategorii, a oprócz słuchania lubicie też historie czytać to właśnie dla Was pisze Monika Sawicka. A dla wszystkich, którzy lubią łączyć słuchanie z czytaniem odbyło się 13 grudnia w Centrum Kultury w Głuszycy spotkanie z autorką.

Monika Sawicka debiutowała powieścią „Kruchość porcelany”. Inne jej książki to m.in.: „Serwantka”, „Mimo wszystko”, „Demi-sec”, „Siedem kolorów tęczy”. Jak sama mówi inspiracje do swoich książek czerpie z życia, z historii które dzieją się wokół nas. Wystarczy poszukać, popatrzeć by znaleźć temat, który pozwoli nam opowiedzieć historię.

Monika Sawicka przyznaje również, że w jej życiu było dużo smutnych chwil, część z tego znalazło odzwierciedlenie w jej twórczości. Mimo wszystko potrafiła i potrafi nadal przekuć smutek w pozytywne emocje i sukces. Wiara w siebie, swoje umiejętności, pozytywne nastawienie do życia zdaniem autorki pozwoli każdemu z nas osiągnąć zamierzone cele. Jeśli sami w siebie nie wierzymy, dlaczego mają wierzyć inni? To nastawienie do życia pomogło Monice Sawickiej w osiągnięciu sukcesu również na polu biznesowym. Jest założycielką i właścicielką wydawnictwa „Magia słów”, promuje twórczość literacką osób debiutujących na rynku literackim. W każdej jej książce można przeczytać wiersz lub prozę osób nieznanych jeszcze szerszej publiczności.

Bardzo ważnym tematem w jej życiu jest fundacja "VADE-Mecum - chodź ze mną" im. Sandry Brędowskiej. Głównym zadaniem Fundacji jest wspieranie młodych artystów i nowych zjawisk w sztuce i kulturze ze szczególnym uwzględnieniem działań związanych z literaturą.

Spotkanie w głuszyckim Centrum Kultury prowadziła jego dyrektor Monika Bisek-Grąz, która wprowadziła zgromadzone osoby w świat literatury Moniki Sawickiej. Błyskotliwy dialog między obiema paniami, w który od czasu do czasu wciągały zgromadzonych, pozwolił na poznanie Moniki Sawickiej jako osoby i pisarki.

Po zakończonym spotkaniu istniała możliwość zakupienia książek autorki, oraz zdobycie dedykacji. Propozycja ta spotkała się z dużym zainteresowaniem przybyłych na spotkanie.

Było to kolejne interesujące wydarzenie, które miało miejsce w Centrum Kultury w Głuszycy. Wszyscy którzy nie mogli przybyć na spotkanie z Moniką Sawicką w Głuszycy mogą spotkać się z nią w Domu Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju dzisiaj o godzinie 19.00.

Czytaj również

Przyjedzie Duda

Utrudnienia na Białym Kamieniu

Obrazy doczekały się konserwacji

Modernizują Cieszów

Wyprawka dla noworodka. Co powinno się w niej znaleźć

Białe i czarne złoto Wałbrzycha

Kosze przy szlakach

Otrzymali ozonatory