MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 3 czerwca
im. Leszka, Tamary

Spotkanie z Grzegorzem Miecugowem i Markiem Przybylikiem w Sztygarówce

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 16 kwietnia 2016, 9:00
Autor: Katarzyna Szwarc
Fot. Katarzyna Szwarc
Wczoraj na terenie Starej Kopalni w kawiarni Sztygarówka odbyło się spotkanie z dziennikarzami Grzegorzem Miecugowem i Markiem Przybylikiem.

Spotkanie z wałbrzyszanami było połączone z emisją programu TVN24 – Szkło Kontaktowe – którymi dziennikarze są współprowadzącymi, a które w piątkowy wieczór transmitowane było właśnie z wałbrzyskiej Starej Kopalni. W ubiegłym roku redaktorzy również prowadzili stąd swój program. W sobotę natomiast Szkło Kontaktowe nadawane będzie z Zamku Książ.

Grzegorz Miecugow to znany polski dziennikarz, zarówno radiowy jak i telewizyjny. Swoją karierę rozpoczął w 1980 roku, kiedy to w czasie stanu wojennego współpracował z lokalnym warszawskim radiem, gdzie wchodził w skład redakcji informacyjnej. W czasie swojej kariery wcielił się w rolę m.in. redaktora programów dla dzieci, szefa programu Zapraszamy do Trójki, prezentera i wydawcy Wiadomości TVP, czy doradcy marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego ds. medialnych.

Obecnie m.in. prowadzi zajęcia dla studentów dziennikarstwa oraz prowadzi programy na antenie TVN24 – Inny Punkt Widzenia oraz Szkło Kontaktowe. Jest również autorem kilku książek, z których ostatnia, Inny Punkt Widzenia, będąca zapisem rozmów dziennikarza z gośćmi biorącymi udział w nagraniach programu pod tym samym tytułem, miała swoją premierę w 2013 roku.

Marek Przybylik to polski dziennikarz, który w przeszłości współpracował z wieloma mediami. Jego teksty można było znaleźć m.in. w Polityce, Newsweeku czy miesięczniku Sukces. Był również redaktorem naczelnym tygodnika Szpilki oraz Antena.

Przez blisko 20 lat uczył dziennikarskiego fachu w Instytucie Kultury Polskiej UW, zaś od 1992 roku prowadzi firmę wydawniczą. W latach 1996-2002 był radnym samorządu warszawskiego z ramienia Unii Wolności. Od 2005 roku jest stałym komentatorem Szkła Kontaktowego.

Redaktorzy powitali zgromadzonych w Sztygarówce wałbrzyszan słowami „witamy w nowych czasach”, a podczas niemal dwugodzinnego spotkania poruszali wiele przeróżnych tematów. Nie obyło się też bez komentowania obecnych wydarzeń polityczno-społecznych.

Grzegorz Miecugow i Marek Przybylik przytaczali również wiele anegdot, nawiązywali do ponadczasowej twórczości Wojciecha Młynarskiego i Artura Andrusa, ale dzielili się również swoimi przemyśleniami na temat Komitetu Obrony Demokracji, współczesnych mediów czy uchodźców. Po spotkaniu wszyscy chętni mogli zadać redaktorom indywidualne pytania. Istniała również możliwość kupna książek obu dziennikarzy oraz zdobycia ich autografów.

Czytaj również

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Poszukują sekretarza

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~emigrant 16-04-2016 10:50
Ot, dwoch polakozercow, najemnikow medialnej szczujni.
~v7 16-04-2016 11:50
Istnieje niezależna publicystyka? pyta dziennikarz-Miecugow odpowiada:-Tak. Myślę, że na przykład Tomasz Lis nie uprawia partyjnej publicystyki. Tyle w temacie syna stalinowskiego dziennikarza znanego z podpisania się pod “Apelem krakowskim” Oglądajcie dalej leśne dziadki i babki szkiełko kontaktowe i plujce na Polskę i cieszcie się z nowej Targowicy.
~ 16-04-2016 15:35
No i będziemy oglądać.
~dariusz 16-04-2016 16:39
~emigrant- już kiedyś wytknąłem Ci twoją "emigrancką tzw. polskość/?/" chodziło o Twój mierny dyskurs odnośnie flagi narodowej- pewnie nie patrzyłeś "emigrancie" na dalsze wpisy, ale teraz przegiąłeś... miernoto. Jak jesteś inny, to wPISuj się ..... na stronach rezerwowanych dla waszej większości(sic!) Strony lokalne mają być wolne od takich trolli ....
~dariusz 16-04-2016 16:41
~v7- odnośnie twego nicka, była jeszcze A8 i tego ci życzę trollu...
~Stefan 16-04-2016 18:03
to spotkanie na oddziale geriatrii
~szkłotodno 16-04-2016 18:10
Szkoda że właściciel stacji zezwala na żarty tylko z jednej opcji politycznej! A telefony i sms dopuszczają tylko od ziejących nienawiścią wobec partii rządzącej!
~emigrant 16-04-2016 20:31
Dariusz, a skad ty wiesz czy po drodze mi jest wPISywanie sie, gamoniu? Jestes za demokracja i pluralizmem czy nie? Jesli najemnicy szczujni moga miec spotkania lokalne to i ja moge komentowac wydarzenia lokalne, logiczne?
~Greg 16-04-2016 22:54
Dariusz po drodze ze zgrupowania Kod odwiedził NIEZALEŻNEGO miecugofa w kopalni i nagle dostał wiatru w żagiel co widać po wypowiedziach heh. Darku spokojnie tam wieczorem bo zastawka stanie;)
~ 17-04-2016 11:01
Ile wałbrzyszanie za to zapłacili?
~emigrant 17-04-2016 12:07
Oczywiscie ze to sped PRL-seniorow uzaleznionych od TV. Obecnie najwiekszy przeplyw informacji jest w internecie, ktory to wysadzil rzady PO w powietrze. Czego PO do tej pory nie moze pojac. Miecugofy i Olejniki odchodza na smietnik walki medialnej.
~Walec 17-04-2016 19:27
Ja się pytam kto pokrywa koszty wynajmu dla TVN pomieszczeń Starej Kopalni i z czyjej kieszeni jest finansowane lansowanie się Panów redaktorów, sprzedających swoje dzieła

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozbiórka na Sobięcinie

Robią testy przesiewowe

Bez nowych zachorowań

Zmarł 87–latek

Odnaleźli 63–latka