MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spotkanie szkoleniowe z zakresu reagowania kryzysowego dotyczącego terroryzmu

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 23 listopada 2015, 6:45
Aktualizacja: 12:40
Autor: opr.red.
fot: walbrzych.policja.gov.pl
Fot. użyczone
W miniony czwartek w siedzibie wałbrzyskiej Komendy, z inicjatywy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu insp. Andrzeja Basztury, odbyło się spotkanie szkoleniowe z zakresu reagowania kryzysowego dotyczącego terroryzmu. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji państwowych, administratorzy obiektów użyteczności publicznej oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Ataki terrorystyczne do których doszło w ostatnim czasie powodują, że nie tylko przed policją, ale całym naszym społeczeństwem stają nowe wyzwania i obowiązki. Z tego też powodu Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu insp. Andrzej Basztura wyszedł z inicjatywą zorganizowania spotkania szkoleniowego dla przedstawicieli instytucji państwowych, administratorów obiektów użyteczności publicznej oraz służb mundurowych.

Zaproszenie do udziału w opracowywaniu strategii na wypadek zamachów terrorystycznych przyjęli przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Wałbrzyskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego -Aqua Zdroj, Centrum Nauki i Sztuki -Stara Kopalnia, Zamku Książ, Filharmonii Wałbrzyskiej, Teatru Dramatycznego, koncernu energetycznego Tauronu, PWSK, WPWiK, Straży Ochrony Kolei, Z DiK-u, Straży Miejskiej oraz hipermarketu TESCO.

Uczestników spotkania przywitał Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu insp. Andrzej Basztura, który na wstępie omówił aktualną sytuację geopolityczną oraz „terroryzm” jako zagadnienie. Następnie głos zabrali prelegenci. Omówiono m.in. zagadnienia związane z terroryzmem, czynności Policji związane ze zgłoszeniem o podłożeniu ładunku wybuchowego, obowiązki administratora danego obiektu, sposób ewakuacji osób z obiektu/terenu objętego zagrożeniem.

fot: walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Koalicja zmobilizowana

Pięć osób w szpitalu

Nietuzinkowa postać

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Pluto 23-11-2015 9:44
Widzę tłumy ich, no ale zdjęcie zrobione kalkulatorem to może zmylić terrorystów.
~Riki 23-11-2015 12:06
A gdzie zaproszenie dla Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Ochrony Mienia?
~Riki 23-11-2015 12:56
A gdzie zaproszenie dla Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Ochrony Mienia?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niepewny los basenu

Prezydent podsumował

Nobel dla Tokarczuk!

Wyłudzała kredyty

Szczęśliwe dachowanie