MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spotkanie samorządowców

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Sobota, 18 stycznia 2020, 8:17
Aktualizacja: Niedziela, 19 stycznia 2020, 9:58
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Zjazd prezydentów, burmistrzów i wójtów został zorganizowany w Szczawnie–Zdroju. Na miejsce spotkania przeznaczono salę Teatru Zdrojowego, który z miejsca zachwycił praktycznie wszystkich uczestników spotkania.

Przedstawiciele Związku Miast Polskich ponownie spotkali się, by radzić i rozwiązywać problemy. Jako organizacja samorządów miejskich, PZMP opracowuje wspólne stanowisko wobec rządu oraz dba o promocję miast członkowskich w Polsce i za granicą.

Współpraca pomiędzy poszczególnymi miastami ma bardzo ważny charakter społeczno-biznesowy. Przekonują się o tym prawie codziennie mieszkańcy Szczawna-Zdroju, Wałbrzycha, Świebodzic czy Świdnicy. To pomiędzy tymi aglomeracjami ludzie poruszają się do pracy, turystycznie czy kulturowo. W codziennym życiu prawie nie zauważamy niuansów, z jakimi mierzyć się muszą włodarze miast, by zwykli mieszkańcy mogli na współpracy skorzystać. To właśnie takie fora dają możliwość pracy nad aktami prawnymi współpracy. Prezydent Roman Szełemej zaznacza, że Związek jest prężną organizacją odnoszącą na swoim polu działania duże sukcesy.
- Związek Miast Polskich jest skutecznym adwokatem w realizacji zadań samorządu w Polsce. Dzisiejsze posiedzenie będzie kolejnym w tym roku, w trakcie którego przeanalizujemy pojawianie się nowych aktów prawnych. Dzięki temu łatwiej jest wypracować stanowisko samorządu wobec pojawiających się wyzwań – mówił prezydent Wałbrzycha.

Burmistrz Szczawna Zdroju, w pierwszej kolejności, zwrócił przede wszystkim uwagę na aspekty turystyczne i lecznicze gospodarza spotkania. Po krótkiej prezentacji wręczył prezydentowi Szełemejowi kwiaty i pamiątkowy dyplom za wybranie go Samorządowcem Roku 2019.

Twoja reakcja na artykuł?

7
47%
Cieszy
1
7%
Dziwi
3
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
27%
Przeraża

Czytaj również

Spotkania zespołu kryzysowego

Gotowi w każdej sytuacji

Wiosenne porządki

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ajlowiu Roman 18-01-2020 22:09
Najważniejsze, że na głównym zdjęciu jest nasz ukochany prezydent Roman Szełemej ! Lica naszego Zbawiciela nigdy dość!!!
~sceptyk 19-01-2020 14:27
do: ~ajlowiu Roman (22:09)
Sarkazmów za to mamy pod dostatkiem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Interweniują niemal codziennie

Fixly zachęca – nie generuj śmieci, napraw to, co już masz!

Politycy rozdają maseczki

W walce z koronawirusem

Pomoc dla przedsiębiorców