MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spotkanie rowerowe

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 24 sierpnia 2019, 21:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 8:02
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Już jutro rusza "Wałbrzych Baranowski Road Tour 2019". O szczegółach imprezy mówili dzisiaj podczas spotkania kolarskiego w Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój Dariusz Baranowski i Cezary Zamana.

Start i Meta "Wałbrzych Baranowski Road Tour 2019" zlokalizowane będą przy Hali Lekkoatletycznej na Nowym Mieście. Organizatorzy przewidzieli dwa dystanse: 1/2 Pro, który liczy 51 km i Pro o długości 89 km. Klasyfikacja na dystansie 1/2 Pro prowadzona będzie w 8 kategoriach wiekowych dla mężczyzn i w 5 kategoriach dla kobiet, natomiast na dystansie Pro w 4 kategoriach dla mężczyzn i oczywiście Open.

Dystans Pro startuje jutro o godzinie 12.00, a cztery minuty później na trasę wyruszą zawodnicy na dystansie 1/2 Pro. Orientacyjny finisz pierwszych zawodników z kategorii Pro przewidziany jest na godzinę 14.50, natomiast pierwsi zawodnicy z dystansu 1/2 Pro powinni zjawić się na mecie około 13.40.

Warto zaznaczyć, że podczas spotkania zarówno Dariusz Baranowski jak i Cezary Zamana wiele czasu poświęcili na przybliżenie słuchaczom tematyki wyścigów rowerowych, opowiadali swoje własne historie i przeżycia podczas licznych wyścigów, prezentowali też sprzęt kolarski, używany wiele lat temu. Po spotkaniu część uczestników pojechała na rekonesans trasy jutrzejszego wyścigu.

- O 12:00 startujemy z historycznego miejsca, kiedyś stadion Górnika Wałbrzych teraz Nowe Miasto - tam gdzie Darek Baranowski zaczynał na rowerze. Startujemy i ulicą Piłsudskiego, pięknie odnowioną, jedziemy w kierunku Modliszowa i Witoszowa Dolnego i Górnego. Z uwagi na to jak Wałbrzych jest położony, jest to impreza górska. Zawodnicy jeżdżą na rowerach szosowych, natomiast tu są podjazdy, trasa jest dość wymagająca, ale nie jest aż tak bardzo trudna, bo jednak jest to impreza dla amatorów. Wyścig ma zachęcać do jazdy na rowerze, wspólnego współzawodnictwa. Mamy paru sponsorów, którzy wspierają naszą imprezę. Będzie losowanie nagród wśród wszystkich uczestników, więc każdy może coś
wygrać, nie musi być pierwszy. To nie jest kolarstwo zawodowe, tutaj nie jest walka o nagrodę ale przede wszystkim o dobrą zabawę na rowerze - powiedział Cezary Zamana, organizator wyścigu.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
38%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Punkty pomocy

Mają plan na rozwój

Wrocławianka w areszcie

Popierają Andrzeja Dudę

Rozmawiali ze studentami

Niezadowoleni kierowcy

Zmarł Tadeusz Skrężyna

Dietetyczna inwestycja