MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spotkanie autorskie z Olgą Święcicką i Maciejem Nowakiem

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 7 listopada 2015, 7:34
Aktualizacja: Niedziela, 8 listopada 2015, 10:08
Autor: Katarzyna Szwarc
Fot. Katarzyna Szwarc
Wczoraj w ramach Tłustego Czwartku w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego odbyło się spotkanie autorskie z Olgą Święcicką i Maciejem Nowakiem.

Maciej Nowak to nietuzinkowa postać – krytyk teatralny i kulinarny, historyk sztuki, teatrolog, były szef Instytutu Teatralnego, juror w programie Top Chef, a od tego roku również zastępca dyrektora ds. artystycznych Teatru Polskiego w Poznaniu.

Jego teksty publikowane były na łamach Gazety Wyborczej, Krytyki Politycznej czy Rzeczpospolitej. W Polskim Radio RDC współprowadził audycję „Homolobby”, zaś dla Programu II Polskiego Radia przygotował cykl rozmów na temat 250-lecia teatru publicznego. Laureat m.in. Medalu Gloria Artis i Nagrody Artystycznej Młodych im. Wyspiańskiego.

Olga Święcicka – autorka wywiadu-rzeki z Maciejem Nowakiem – to z wykształcenia krytyczka teatralna, zaś z zawodu dziennikarka. Jej teksty publikowane były m.in. w Wysokich Obcasach i Przekroju. Współpracuje również z Programem II Polskiego Radia.

„Mnie nie ma. Rozmowa z Maciejem Nowakiem” to podróż rozmówcy w głąb siebie, który komentuje swoje życie z charakterystyczną ironią. Czytelnik będzie musiał zmierzyć się z wieloma niepopularnymi opiniami i szczerymi komentarzami, które chcąc nie chcąc, zmuszą go do refleksji nad tym, jak sam postrzega otaczający go świat. W książce nie brak również zabawnych historii, które nie są jednak pozbawione gorzkiego realizmu, a rozmówca nie ucieka od odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania.

W czasie spotkania w teatralnym foyer odczytano fragmenty książki Olgi Święcickiej i Macieja Nowaka w interpretacji aktorów Teatru Dramatycznego – pojawiły się również napisane specjalnie na tę okazję piosenki. Uczestniczący w spotkaniu wałbrzyszanie mogli zadać autorom własne pytania, a na zakończenie wieczoru – zdobyć autografy na swoim egzemplarzu książki oraz porozmawiać z zaproszonymi gośćmi.

Spotkanie autorskie zostało przygotowane w ramach cyklu Czarne na Biało, dzięki współpracy Teatru z Wydawnictwem Czarne.

Czytaj również

Kamieniecka oddana

Niepewny los basenu

Obchodzili rocznicę

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~łos 7-11-2015 8:59
jaki tłusty czwartek? Tłusty Czwartek przypada w lutym i nie wprowadzajcie ludzi błąd
~admin-widzę-cię 9-11-2015 21:24
A na trzecim zdjęciu flaszka w całej okazałości

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Znamy laureatów

Bubliczki w Wałbrzychu

Nabierają tempa

Nobel dla Tokarczuk!

Większość za rządzącymi