MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Spotkania z młodzieżą w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 20 kwietnia 2018, 6:36
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
W Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu w ramach „Dnia otwartego” funkcjonariusze spotkali się z uczniami szkół średnich Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Głównym założeniem tych spotkań była promocja zawodu policjanta i zachęcenie młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji.

W czasie spotkań z młodzieżą funkcjonariusze wałbrzyskiej Komendy omówili specyfikę zawodu policjanta. Przedstawili krok po kroku proces przyjęcia do służby w Policji, czyli jakie wymogi musi spełniać kandydat, jakie dokumenty należy złożyć, jakie testy i badania należy przejść oraz czym jest lista rankingowa. Przyszli funkcjonariusze mogli przyjrzeć się również pracy techników kryminalistycznych, którzy przedstawili m.in. jak wyglądała daktyloskopia i proces rejestracji dawniej i dziś w erze skanerów i komputerów.

Służbę w Policji może pełnić każda osoba, która:
- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
- który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
- korzystający w pełni z praw publicznych;
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie;
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
- dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych;
- osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu – Służba w Policji oraz pod numerem telefonu 74 84 20 701, a także osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu, ul. Mazowiecka 2.

Czytaj również

Zagospodarowali szczyt

Zdolni nagrodzeni

Bezpieczeństwo w wakacje

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Wałbrzyszanin 20-04-2018 6:59
Chcą im przekazać jak ochraniać miesięcznicę w Warszawie, jak nie puszczać karetki do umierającego, bo stoją barierki, jak pałować niewinnych obywateli, Jak szarpać i poniżać starszych ludzi ?
~Policjant 20-04-2018 7:58
I jak nie dać się sprowokować inteligentnym inaczej trollom, których celem życiowym jest utrudnianie życia innym skoro sami nic nie osiągnęli....
~wal 20-04-2018 15:36
Po twarzach tych młodych ludzi widać KOMPLETNY brak zainteresowania i nudę. Z łapanki ich zgarneliście, bo nie wierzę,że przyszli tam dobrowolnie.
~Pies 20-04-2018 16:49
Szkolic kapusiów będą?
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 20-04-2018 17:24
Ej policjanci.... kiedy skonczycie z samosadami na dolkach wobec dzieciakow czy tez mlodziezy? Kiedy zaczniecie sluzyc, a nie rzadzic sie w miescie? Placi sie wam za co? Za sluzbe czy za rzadzenie sie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Duda w Wałbrzychu

Egzamin ósmoklasisty w PSP nr 15

Doposażają uczniów

Czysto na Chełmcu

Miasto broni strażników