MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Spory problem na ulicy Husarskiej

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 15 sierpnia 2020, 8:37
Aktualizacja: Środa, 19 sierpnia 2020, 8:05
Autor: red
Fot. red
Petycję z dnia 20 czerwca 2020 roku podpisało 237 mieszkańców ul. Husarskiej w Wałbrzychu. Poruszany problem, wynikający z braku parkingów uwzględnionych w planach realizacyjnych osiedla, a do dziś nie wybudowanych przez miasto, powoduje liczne problemy i wpływa w ogromny sposób na codzienne kłopoty i brak bezpieczeństwa pieszych, bawiących się na osiedlu dzieci (strefa zamieszkania).

Osiedlowe uliczki przy ul. Husarskiej są regularnie (szczególnie wieczorem) dosłownie zastawione pojazdami mieszkańców, którzy parkują w ten sposób swoje samochody z racji braku właściwej i cywilizowanej alternatywy. Kierowcy pojazdów dojeżdżający w okolicę zamieszkania z zakupami, dwójką lub trójką małych dzieci, osoby niepełnosprawne, często nie mają, fizycznej możliwości zaparkowania w racjonalnej odległości od zamieszkiwanego bloku! Bez pilnej reakcji władz problem tylko zostanie nasilony, ponieważ wkrótce ma zostać uruchomione nowe przedszkole w bezpośrednim sąsiedztwie bloków ul. Husarskiej. Bezpieczeństwo ruchu drogowego wobec opisywanej sytuacji będzie też dotyczyć rodziców odwożących codziennie dzieci do przedszkola.

Zdaniem mieszkańców przez niewłaściwe zarządzanie terenem i niewłaściwą realizację planów budowy osiedla, dochodzi do sytuacji, w której mieszkańcy są zmuszeni do łamania prawa określonego choćby w zasadach "strefy zamieszkania", w której nie wolno parkować poza miejscami wyznaczonymi do tego celu. Liczne pojazdy zaparkowane są często w taki sposób, że blokują całkowicie ruch pieszych na chodnikach, blokują przejazd służb z firmy obsługującej wywóz odpadów. Straż pożarna w ostatnich dwóch latach miała wiele kłopotów z dojazdem do bloków.

Doszło nawet do sytuacji, w której służby odpowiedzialne za egzekwowanie przepisów prawa, czyli Policja i Straż Miejska, nie reagują na zgłoszenia osób niepełnosprawnych zablokowanych niewłaściwie zaparkowanymi pojazdami, a tych osób na osiedlu mieszka z zasady priorytetu przyznania nowych mieszkań wiele.
- Oceniamy solidarnie jako mieszkańcy, że kryzys sytuacji spowodowanej brakiem miejsc parkingowych jest ogromny i wymaga profesjonalnej, skutecznej i szybkiej reakcji władz! Dochodzi w ostatnich tygodniach do idiotycznych decyzji zarządcy terenu osiedla, w postaci instalacji licznych, biało- czerwonych słupków osłaniających trawniki i tereny typu "klepiska", które powinny być trawnikami według planu, ale nie zostały one właściwie założone, jednak zarządca terenu osłania te tereny szpalerem licznych słupków, co wygląda tragicznie jeśli chodzi o estetykę nowego osiedla! W siedmiu nowych blokach przy ul. Husarskiej składających się z 4 bloków programu mieszkanie+ oraz 3 bloków komunalnych mieszka szacunkowo około 700 osób. Te osoby codziennie podróżują do pracy, szkół, przedszkoli, lekarzy, na zakupy. Infrastruktura, a raczej jej rażące zaniedbanie i braki w realizacji założeń planu osiedla, wołają o pilną reakcję władz! - alarmują media mieszkańcy ulicy Husarskiej

Twoja reakcja na artykuł?

7
8%
Cieszy
19
23%
Hahaha
5
6%
Nudzi
11
13%
Smuci
7
8%
Złości
34
41%
Przeraża

Czytaj również

Jest opóźnienie czy go nie ma?

Przelew dla Wałbrzycha

Nowe zachorowania

Komentarze (96) Dodaj komentarz

~v7 15-08-2020 11:42
Projekt zakładał 85 miejsc parkingowych, może chodziło o miejsca na Biedronce haha, dwa razy obiecane, to raz spełnione, trzeba się przyzwyczaić, że jak lokalna władza obieca, to patykiem na wodzie pisane
~v7 16-08-2020 19:43
do: ~v7 (11:42)
Proszę nie podszywac się pod mój nick!
~Walbrzyszanin 17-08-2020 22:24
do: ~v7 (11:42)
Człowiek ma w okol swojej willi dziury jak po bombie, całe bema dubois osiedle robotnicze to nieporozumienie a ci na podzamczu maja drogę jak stół i tylko roszczeniowa postawa. Rozpasalo się towarzystwo na autobus iść jak się nie podoba
~Ollo 18-08-2020 3:32
do: ~Walbrzyszanin (22:24)
To zróbcie zrzutkę do kapelusza i sobie naprawie !
~Lucy 15-08-2020 11:55
Co wy wypisujecie. Skoro nie ma tam parkingu to tak ma być. Szelemeja decyzje chcecie podważać? A oświetlenie w nocy macie? Jeśli tak to cicho siedźcie, bo wam wyłączy. Niby ankietę zrobi zdikum, w której większość mieszkańców "zdecyduje", że nie będzie miejsc parkingowych, tak jak nie ma w całym mieście nocnego oświetlenia. Przecież trzeba oszczędzać!
~Jasiek 15-08-2020 12:49
Miały być mieszkania+ to są. A kasą za parkingi ratuje Złomiarnię lub Aqua.Proste.
~inż. A. Partacz 15-08-2020 13:25
Te słupki pojawiły się, by kierowcy nie niszczyli trawników pragnąc podjechać do swojego przedpokoju. Na barierki z chromoniklu brakło pieniędzy. Może mieszkańcy Husarskiej zrzucą się na takowe? Niewykorzystany parking znajduje się przy nasypie byłej kolei, w rejonie ulic Grodzkiej i Hetmańskiej.
~Konrad W 15-08-2020 16:48
do: ~inż. A. Partacz (13:25)
Inżynier z Pana jak z koziej d..y trąba . Nikt z mieszkańców nie pragnął wjeżdżać samochodem pod blok w błocie i pseudo trawnikach które nigdy trawnikami z zasady nie były bo nikt ich nie założył wbrew planom osiedla. Tak samo jak nie utworzono parkingów. I ten brak parkingów panie pseudo inżynierze powoduje że ludzie stają tam gdzie MUSZĄ a nie tam gdzieogli by zgodnie z prawem gdyby tylko wyznaczono im takie miejsce...
~Misia 15-08-2020 20:37
do: ~Konrad W (16:48)
No prawie do przedpokoju, jeszcze zanim były słupki to co niektórzy stawali koło balkonu, to prawda że miejsc jest mało ale to nie powód żeby stawać na trawniku, a potem pretensje ze brzydki jest. A przecież można zaparkować na placu koło mostu zawsze to jakaś alternatywa, lepiej tam niż blokować plac manewrowy, jak dojdzie do pożaru w bloku nr 16 i stanie się tragedia bo do bloku nie ma wogóle dojazdu to może Ci egoiści którzy tam stają włączą myślenie.
~Planista 16-08-2020 10:30
do: ~Konrad W (16:48)
Takie miejsce wyznaczono wam tam gdzie Pan inż. Partacz wam napisał. Nie trzeba w Berlinie.
~Konrad W. 18-08-2020 2:15
do: ~Planista (10:30)
Przy nasypie między Grodzką a hetmańska są prywatne garaże i parking strzeżony. Chcesz mi panie planisto powiedzieć że ludzie z dziećmi czy osoby niepełnosprawne mają tam parkować 1 km od domów ? Płacąc za razem czynsz ze zwyżka 109% za to że bloki rzekomo są dostosowane dla osób niepełnosprawnych ?
~Oferta kupuj 18-08-2020 7:29
do: ~Konrad W. (2:15)
Oferuję do sprzedaży BEZCZYNSZOWY apartament z balkonem w nowobudowanym apartamentowcu w dzielnicy Podzamcze. Nieruchomość w stanie deweloperskim, usytuowana na I piętrze budynku, budowanego w nowoczesnej i energooszczędnej technologii. Budynek z nowoczesnym systemem wentylacji o stałym układzie ciśnienia wraz z odzyskiem ciepła. Na powierzchnię mieszkalną apartamentu składa się salon, kuchnia, 3 niezależne pokoje, przedpokój oraz łazienka wraz z toaletą. W budynku dostępne są również apartamenty dwupoziomowe oraz mniejsze mieszkania. Każde z mieszkań wyposażone jest w indywidualny licznik ciepła w stacji domowej, Przy grzejnikach zawory termostatyczne. Części wspólne budynku będą w zupełności wykończone, a teren budynku zagospodarowany wraz z placem zabaw dla najmłodszych. W sprzedaży dostepne sa również garaże w podziemnym parkingu w cenach 29,000 zł. oraz 25,000 zł. Zamieszczone zdjęcia są poglądowe. ZAPRASZAM DO KONTAKTU!
~Oferta kupuj za 44 tys garaz 18-08-2020 7:43
do: ~Konrad W. (2:15)
Lokalizacja Adres:Podzamcze, Wałbrzych, dolnośląskie Opis nieruchomości Oferujemy na sprzedaż nowo- powstające garaże, w zabudowie szeregowej, usytuowane w dzielnicy Podzamcze. Garaże o powierzchni ok 18 m2, przykryte dachem płaskim, bez kanału rewizyjnego. Konstrukcja budynku, murowana z bloczków gazobetonowych, posadzka cementowa. W garażach przewiduje się instalacje elektryczną. Garaże są w trakcie budowy- istnieje możliwość wykończenia garażu wg potrzeb klienta. Bardzo dobra lokalizacja - dzielnica Podzamcze. Polecam serdecznie!
~ 15-08-2020 13:39
Mozna parkowac w Berlinie 3 jezdzi co godzine ,,,,,,,,,,,
~szełemej musi odejść. 15-08-2020 13:40
Był szełemej na inspekcji? Był. Nawet fotografie ma . Tylko w du*pie ma mieszkańców po wyborach. Parking nie jest płatny i dlatego nie jest priorytetowy. I co mu zrobicie?
~Krycha 16-08-2020 7:15
do: ~szełemej musi odejść. (13:40)
Niech sobie kupią mieszkanie. W dzielnicach Podzamcze oraz Piaskowa jest kilkanaście ofert. Zapłacą i wtedy mogą mieć pretensję. Nie podoba się nikt tych ludzi tam na siłę nie trzyma.
~ 16-08-2020 10:34
do: ~Krycha (7:15)
Jaka mądra odpowiedź z twojej strony!!!
~Wracjacie tam gdzie mieszkal 15-08-2020 14:11
Proste niech oddadzą te mieszkania jak im się nie podoba. Eleganckie mieszkania dostali. Jak im nie psuje niech racją do swoich nor tam gdzie mieszkali. Bo nie wydaje mi się aby mieszkali w luksusie i z parkingami. Inni też nie mają parkingów pod domem i porządnych mieszkań. Poza tym takie mieszkania i parkingi sporo kosztują ludzie całe życie na to pracują, a ci by chcieli za darmo.
~Konrad W. 15-08-2020 14:44
do: ~Wracjacie tam gdzie mieszkal (14:11)
Trollu urzędowy, pod wszystkimi artykułami pokazującymi zaniedbania władz, zasiewasz ta samą propagandę atakująca mieszkańców. Nikt tam na husarskiej moc za darmo nie dostał. Duże kaucje przy początku najmu, obecnie druga już w ciągu dwóch lat zwyżka czynszów komunalnych do +109% stawki bazowej a zaniedbania i fuszerki jak były tak są od dwóch lat...
~Wracjacie tam gdzie mieszkal 15-08-2020 14:49
do: ~Konrad W. (14:44)
Nie podoba się wracajcie tam skąd przysliście nikt na siłę was tam nie trzyma. Kupcie sobie nowe takie samie mieszkanie jak zapłacicie prawdziwą rynkową cenę to zrozumiecie.
~Konrad W. 15-08-2020 15:24
do: ~Wracjacie tam gdzie mieszkal (14:49)
Po dwóch podwyżkach czynszu w ciągu dwóch lat uwierz że ludzie płacą tam rynkowa cenę a nawet więcej .... Także Twoja linia myślenia imprez propagandy obalona. Mieszkańcy mają nerwa bo kasa która płacą znika w szambie MZB a od 2 lat prawie nic się na osiedlu nie robi ku lepszemu zgodnie ze zgłaszanymi problemami. No chyba że w prace włóczymy krzywe drzewka wysadzane w grudniu do zamrożonej gleby...
~ 16-08-2020 10:37
do: ~Wracjacie tam gdzie mieszkal (14:49)
Najlepiej będzie jak swoje d...e konentarze zachowasz dla siebie cwaniaku!
~Husarz 15-08-2020 16:10
do: ~Wracjacie tam gdzie mieszkal (14:11)
A chcesz te mieszkania trollu wziąć?Zapraszam.Stoją w budynku nr 8 dwa wolne mieszkania jedno od roku drugie od dwóch miesięcy i zapamiętaj sobie t..y trollu że tu nikt niczego za darmo nie dostaje,płacimy za swoje mieszkania dwukrotnie większy czynsz niż pozostali mieszkańcy Wałbrzycha a ten twój ratuszowy id...a który nadmiernie zadłużył miasto serwuje wciąż nowe podwyżki.Wiesz niedouku co to jest plan zagospodarowania terenu?A wiesz że według tego planu parkingi powinny być?A wiesz tępaku co to oznacza?Że płacimy cały czas za coś czego nie ma a powinno być,za coś co było przypisane do osiedla.Jak czegoś nie wiesz troglodyto to pytaj a dopiero później dokonuj wpisów w internecie.
~Jarek 16-08-2020 21:32
do: ~Husarz (16:10)
Płacisz czynsz za parking? Może masz jeszcze taką pozycję na fakturze. Nie rozśmieszaj mnie. Płacisz tylko czynsz a samo mieszkanie dostałeś za darmo wpłacając kaucję na wypadek gdybyś rozszabrował mieszkanie.
~Lupa 15-08-2020 20:36
do: ~Wracjacie tam gdzie mieszkal (14:11)
De...u! W norze sam mieszkasz,dobrze zapoznaj sie z tematem a pózniej smaruj pajacu
~Wracjacie tam gdzie mieszkal 15-08-2020 14:25
Komentarze są polityczne wiadomo, ale trzeba spojrzeć na to bez polityki i trolli pisowskich. ALE NA LITOŚĆ BOSKĄ dostali super mieszkania nowe w nowych blokach, dosłownie za darmo. Takie mieszkanie z pierwotnego rynku kosztuje bardzo dużo kasy. Często jest tak, że trzeba dodatkowo wykupić sobie miejsca parkingowe za które trzeba sporo zapłacić. A CI CO ? DOSTALI ZA FREEKO WSZYSTKO ! JESZCZE IM ŹLE. Już w pierwszych dniach mieszkania zniszczyli latarnie, robili grille na balkonach, nie sprzątali klatki schodowej. Czyli totalna patologia ! JAK IM SIĘ NIE PODOBA TO NIECH WRACAJĄ TAM GDZIE MIESZKALI, DO TYCH LUKSUSÓW. Albo niech sobie kupią to zobaczą ule to kosztuje, dlaczego cały Wałbrzych ma sponsorować ich ? MOŻE JESZCZE LOKAJA IM ZAMÓWIMY ?
~Husarz 15-08-2020 16:26
do: ~Wracjacie tam gdzie mieszkal (14:25)
Ty byś się nawet na lokaja nie nadawał bo lokaj musi myśleć a ty jesteś tępym i pustym dzbanem nadającym się wyłącznie do tępego hejtu.Siadasz ratuszowy trollu z farmy trolli Szełemeja przed kompem i wywalasz swoje chore frustracje i niedowartościowania nie mając żadnej wiedzy w opisywanym temacie.Po prostu plujesz jadem i kłamiesz w każdym zdaniu które piszesz,rozumiem że z tego właśnie żyjesz.Żal ci d..ę ściska to idź do swojego pryncypała niech ci da mieszkanie na Husarskiej,mieszkania stoją wolne i nie ma na nie chętnego.
~ollo 15-08-2020 14:45
DO -wracajcie...\Jezeli za darmo to dlaczego placilismy wysoka kaucje, jezeli za darmo to dlaczego czynsz jest o 100 % wyzszy niz w Walbrzychu??? etc.etc.itd.!!! Oczekuje odpowiedzi panie nie zorientowany !!!
~Wracjacie tam gdzie mieszkal 15-08-2020 14:51
do: ~ollo (14:45)
Nikt niczego nie płacił chyba że w mieszkaniach PiSu + to do nich pretensje. Powtarzam jeszcze raz nie pasuje nikt tam was na siłę nie trzyma. Możecie sobie kupić mieszkanie takie same, tylko trzeba za takie sporo zapłacić.
~Konrad W. 15-08-2020 15:42
do: ~Wracjacie tam gdzie mieszkal (14:51)
Się doinformuj ile kaucji wpłacali ludzie żeby dostać przydział mieszkania na husarskiej w komunalnych. Dowiedz się też panie narzekaczu jaka zwyżka czynszu jest w tych blokach według gniota prawnego uchwały UM Wałbrzych ...bo obecnie jest to +109% stawki bazowej czynszu. Więc ludzie kto tu kogo sponsoruje ...
~Wracjacie tam gdzie mieszkal 15-08-2020 20:21
do: ~Konrad W. (15:42)
Pokaż fakturę że kupiłeś miejsce parkingowe ? bo za czynsze płacimy wszyscy w Wałbrzychu i luksusowych budynków nie mamy, parkingów też nie. Jeszcze dopłacamy do Waszych luksusowych boków, bo wasz czynsz wszystkiego nie pokrywa, budowy i eksploatacji budynków i terenu.
~Husarz 15-08-2020 16:14
do: ~Wracjacie tam gdzie mieszkal (14:51)
A czy do twojego tępego umysłu trollu nie dociera że myśmy już za te parkingi których niema a które są na planie zagospodarowania terenu zapłacili.Jak czegoś tępaku nie wiesz to nie pisz głupot.
~inż. A. Partacz 15-08-2020 18:04
do: ~Husarz (16:14)
Pokaż fakturę na kupno tych parkingów.
~Wracjacie tam gdzie mieszkal 15-08-2020 20:22
do: ~Husarz (16:14)
Przestań pisać bajki. Pokaż fakturę że kupiłeś miejsce parkingowe ? bo za czynsze płacimy wszyscy w Wałbrzychu i luksusowych budynków nie mamy, parkingów też nie. Jeszcze dopłacamy do Waszych luksusowych boków, bo wasz czynsz wszystkiego nie pokrywa, budowy i eksploatacji budynków i terenu.
~inż. A. Partacz 15-08-2020 18:25
do: ~ollo (14:45)
Co ma czynsz do kosztów zakupu mieszkania?
~Jarek 16-08-2020 21:20
do: ~ollo (14:45)
Kaucja jak sama nazwa wskazuje jest zwrotna. A w mieszkaniach kupionych na kredyt trzeba płacić tak samo czynsz plus conajmniej kilkaset złotych raty. Tak że nie płacz. Jak opuścisz mieszkanie dostaniesz swoją kaucję spowrotem i wyjdzie na to że płaciłeś tylko czynsz
~ollo 15-08-2020 14:48
Do wracajcie...../ Przyjmę Pana do pracy na LOKAJA !!!(DOBRZE PŁACĘ !!!)
~W...k 15-08-2020 18:31
do: ~ollo (14:48)
Jak ciebie nie stać na budowę parkingów to w jaki sposób chcesz zapłacić pensję lokajowi?
~Bożenka z Husarskiej. 15-08-2020 18:35
Sprzedać blachosmrody, przesiąść się na autobus i problem zniknie. Nie kazdy musi miec samochód wy terroryści !! Tylko smrodzicie pod oknami. Powinien byc zakaz wjazdu.
~Konrad W. 15-08-2020 19:09
do: ~Bożenka z Husarskiej. (18:35)
Obawiam się Pani Bożenko że samochód to dzisiaj jednak podstawowe narzędzie pracy. Rozwieźć dzieci do dwóch różnych szkół i dojechać do biura w sąsiednim mieście , czy jechać w trasę do klientów....tego komunikacja miejska nie załatwi. A tym bardziej rower. Takie czasy, za którymi wlodarze jakby nie nadazyli, kreśląc naiwne filozofie rowerowe...
~Bożenka z Husarskiej. 15-08-2020 22:31
do: ~Konrad W. (19:09)
A dzieci to niepełnosprawne że trzeba autem wozić codziennie?
~szełemej musi odejść 16-08-2020 11:55
do: ~Bożenka z Husarskiej. (18:35)
Jak szełemej da przykład rezygnacji z samochodu służbowego i 2- kierowców a będzie przemieszczał się "z buta" to Wałbrzyszanie to docenią. A tak obiecał pan kożuch a słowo grzeje.
~ 17-08-2020 10:58
do: ~szełemej musi odejść (11:55)
Szełemej sobie kupił dom i teren i za to słono zapłacił, ma miejsce na parking, wy też możecie sobie kupić.
użytkownik facebook 15-08-2020 19:42
Bardzo dobrze niech wybudują parking place za miejsce parkingowe, ale ani razu nie zaparkowałam na nim ze względu na zaparkowane auta przy krawężniku, problem z wjechaniem i wyjechaniem malym autem jest ciezko zaparkowac a co dopiero większym. Parkuje gdzie popadnie jak reszta...
~Jasiek 15-08-2020 21:54
Budynki obecnie muszą spełniać standardy.Np. 4 piętra i wiecej- ma być winda. Mają być ułatwienia dla niepełnosprawnych. Tak samo jest że śmietnikami i parkingami. Pytanie do cara: gdzie parkingi lub gdzie jest kasa na te parkingi.Przez zaciemnienie ulic jakoś nie widać.
~burkina faso 15-08-2020 22:24
Widziały gały co brały.
~Patryk1 16-08-2020 12:14
do: ~burkina faso (22:24)
Nikt tu niczego nie dostał za darmo, proszę się tutaj wprowadzić i zobaczyć ile kosztuje mieszkanie na tym osiedlu!
~Jarek 16-08-2020 21:27
do: ~Patryk1 (12:14)
Więc ile zapłaciłeś? Przypominam Ci że kaucja jest zwrotna (pod warunkiem że nie sprzedasz kaloryferów na złom) a czynsze muszą płacić również ci, którzy swoje mieszkania kupili za gotówkę lub na kredyt. Wal śmiało - ile z Ciebie wyciągnął Szełemej czy PiS?
~Krycha 16-08-2020 6:54
Ja się z tymi ludźmi z chęcią zamienię. Posiadam luksusowe mieszkanie w dzielnicy Sobięcin. Blisko Biedronka, apteka, przystanek autobusowy. P.S zapomniałam dopisać WC na podwórku. Tez nie mam swojego miejsca parkingowego, ale na podzamczu sobie poradzę. Na pewni nie będę skomlała jak suka jakaś, ze nie mam gdzie zaparkować bo moje dzieci chodzą do szkoły i muszą byc wiezione. Jak dzieci mają na 8 do szkoły i rodzic je wiezie to na którą i gdzie on pracuje? Oddajcie te mieszkanie bo jesteście śmieszni znając najbardziej szczekają Pisiory bo im to się należy.
~Wracjacie tam gdzie mieszkal 16-08-2020 9:15
do: ~Krycha (6:54)
Dokładnie cwaniactwo próbuje terroryzować i wymuszać, bo im się należy wszystko, jeszcze Trolle z PiSu podsycają sytuację w komentarzach. Ktoś tym z Husarskiej powinien wylać wiadro zimnej wody na łeb. Najpierw Żądali sprzątaczki, popsuli coś tam i żądali dozorcy, teraz żądają parkingu, za chwilę żądać będą lokajów i kucharzy. Roszczeniowa banda, myśli że te apartamenty są przez nich kupione za miliony i że każdy jest na ich zawołanie. Niech sobie kupią takie mieszkanie na Palisadowej, jak zapłacą prawdziwą cenę, to się nauczą.
~v7 16-08-2020 10:17
do: ~Wracjacie tam gdzie mieszkal (9:15)
Ale bzdury piszes. We Wrocławiu mieszkanie własnościowe na strzeżonym osiedlu z garażem, i nie interesuje nikogo, sprzątanie klatek, garaży, remonty wind, bram wjazdowych, firma dba o koszenie traw, podlewanie kwietników i jeszcze trzeba opłacić strażnika na bramie, plus ciepła woda, ścieki i wywóz śmieci, czynsz 452 zł, oczywiście mieszkanie koło 50m 400tys, ale czy u nas płacąc czynsz przez 20 lat, nie wyjdzie na to samo, a może więcej, i co to za luksusy.
~Zenobia 17-08-2020 10:58
do: ~v7 (10:17)
Skoro we Wrocławiu jest tak pięknie i to wszystko jedynie za te kilka OJRO (9 ojro za m2!!!), to naprawdę szkoda twojego czasu. Wyprowadź się do tego miasta i po temacie.
~v7 17-08-2020 12:28
do: ~Zenobia (10:58)
Szkoda, że nie można wkleić faktur za opłaty, ale cóż, żeby było miło, takie same ceny za mieszkania czynszowe są w Toruniu, też z garażem, do Rydzyka też mnie wyślesz haha
~Lucy 17-08-2020 20:09
do: ~v7 (12:28)
A ja mam rodzinę w Świnoujściu i wiem, że tam koszty takich mieszkań jak piszesz są wyższe niż w Wałbrzychu. Dlatejo takie porównywanie jak twoje nie ma żadnego sensu.
~v7 17-08-2020 22:45
do: ~Lucy (20:09)
A jakie ma sens, w Świnoujściu to chyba więcej Niemców jak Polaków, więc zarobek na każdym kroku, to i czynsze większe, problem w tym że w Świn Polacy zarabiają na szwabach, u nas odwrotnie, patrz Alba, segreguj śmieci haha
~Husarz 16-08-2020 14:47
do: ~Wracjacie tam gdzie mieszkal (9:15)
Twoje wpisy świadczą o tym że jesteś człowiekiem głęboko zaburzonym,mocno znerwicowanym i paranoicznym który pilnie potrzebuje pomocy.Być może ten chamski język który stosujesz jest jakimś wołaniem o pomoc,ale tutaj raczej pomocy nie znajdziesz,no chyba że jest na portalu jakiś psychiatra.W takich przypadkach proponuję odwiedzić oddział psychiatryczny przy ul.Batorego 4 czynny całą dobę,Pan Zdzisio na bramie pokieruje cię jak będzie trzeba.Radzę się pospieszyć bo obserwując twoje wpisy i porównując je z tymi z przed kilku miesięcy widać gołym okiem że choroba u ciebie postępuje,a nieleczone nerwice,paranoje,stany napięć powodują niekontrolowane wybuchy agresji które mogą być niebezpieczne zarówno dla ciebie jak i twojego otoczenia.Puki co wycisz się,uspokój,idź na spacer,a parkingi na Husarskiej i tak będą więc cała twoja energia psu na budę się zda.Pamiętaj również o kapelusiku bo głowę masz słabą a słońce dokuczliwe i niebezpieczne dla takich ludzi jak ty.
~Ollo 18-08-2020 3:47
do: ~Wracjacie tam gdzie mieszkal (9:15)
Po co mi parking - latam frontem !!!
~Husarz 16-08-2020 14:23
do: ~Krycha (6:54)
Nie jesteś żadna Krycha tylko zwykły ratuszowy troll który od miesięcy pisze te same teksty tylko pod różnymi nickami i na różnych portalach wałbrzyskich,na tym portalu też używasz kilku nicków.Krótko mówiąc ratuszowa farma trolli.
~Krycha 16-08-2020 15:29
do: ~Husarz (14:23)
Nie jestem ratuszowym trollem, śmieszą mnie te płacze. Nie podoba ci się sytuacja z parkingiem oddaj mieszkanie na Husarskiej weź kredyt i sobie jeden z drugim kup. Na podczamczu większość osób ma problem z parkingiem, ale tylko tym z Husarskiej nic nie pasuje. Jesteście PiSowskimi trollami opacanymi przez PiS. Wiem wam te mieszkania oraz oczywiście PARKING się należą .
~ 16-08-2020 9:20
Krycha weź już s..j menelowi pod sklepem OK? Tylko do tego się nadajesz:)
~Matka za 16-08-2020 12:47
Ludzie, macie coś z głową, mieszkania są naprawdę ładne, ale nikt ich nie dostał za darmo, duża kaucja, duże czynsze! Jestem mieszkańcem, pomimo dużego problemu z parkowaniem, nie narzekam, bo warto. Nie zawsze uda mi się stanąć na osiedlu, ale jest parking po drugiej stronie, również na biedronce, blisko przecież, kawałek można dojść, jaki problem. A ci, którzy mieszkają na sobięcinie, nie marudzić tylko zadbać o lepsza przyszłość. Proszę nie być zazdrosnym i zawistnym, bo to złe cechy. Uśmiech i zrozumienie, będzie lepiej się żyło, wszystkim. Pozdrawiam!
~Jarek 16-08-2020 21:23
do: ~Matka za (12:47)
A Ty myślisz że jak kupisz mieszkanie to czynszu nie będziesz musiał płacić? A kaucję dostaniesz spowrotem pod warunkiem że nie sprzedasz kaloryferów na złom. Zanim zaczniesz skomleć dalej to wybierz się do banku i zorientuj się czy byłoby cię stać aby opłacić samą ratę za takie mieszkanie, nie mówiąc o tym czy posiadałbyś zdolność kredytową by takowe kupić
~Matka za 17-08-2020 9:30
do: ~Jarek (21:23)
Tylko nie bardzo rozumiem po co miałbym kupować? Owszem, miałem zdolność kredytową, dlatego stać mnie na taki czynsz! Otrzymałem mieszkanie, mam gdzie mieszkać, dla odmiany, ja nie narzekam, proszę czytać ze zrozumieniem komentarze!!!!!
~inż. A. Partacz 16-08-2020 14:53
Kaucja jest zwrotna, na wypadek gdyby trzeba was usunąć z mieszkań gdy przestaniecie płacić czynsz. Czynsz to jest opłata za możliwość mieszkania w danym lokalu, a nie jego cena. Dla porównania: by oglądać TVPiS musisz kupić telewizor i płacić abonament. A w waszym wypadku nie musicie kupować mieszkania, tylko wpłacić kaucję zwrotną na wypadek gdybyście je zdemolowali, sprzedali kaloryfery na złom itp. oraz musicie płacić czynsz, tak jak abonament za posiadanie telewizora.
~Uczciwość 16-08-2020 16:47
Wywalić towarzycho na zbity pysk z ładnych mieszkań.... Gdzie oni mieszkali poprzednio w zamku Książ ? że tak drą kopary że im tak źle... Wcześniej na metach mieszkali, z dziadów paniska się porobili bo kible w domu mają i super mieszkanka, wymagania jakie mają.
~Lolo 17-08-2020 8:56
Jakby nie patrzył,dzisiaj nawet 19-o latek ma swoje BMW czy Audi. Więc parking to standard.Nawet dlatego, żeby ludzie w nie parkowali na trawie, lub 2km od domu.Bo wówczas samochód jest bez sensu.Parkingi są w projekcie? To należało je zrobić i tyle.
~Deweloper 17-08-2020 11:02
do: ~Lolo (8:56)
Standard pod warunkiem jak zapłacisz za wybudowanie parkingu, budowa parkingu kosztuje nie jest za darmo. Kupujesz nowe mieszkanie takie jak oni mają, to nie dostajesz miejsca na parkingu ! Musisz dodatkowo sobie wykupić miejsce na parkingu lub w podziemnym garażu. Tu chcieliby wszystko za darmo
~Konrad W 17-08-2020 11:54
Gmina realizując budowę osiedla poza dopilnowaniem aby ściany były proste i dach w nowym bloku nie zaciskał powinna była dopilnować takich spraw jak plac zabaw ujęty w planach no i parkingi , bo tych nie wybudowała wcale dla bloków komunalnych. Wszyscy poruszający temat w stronę że "husarska chce cokolwiek za darmo" to albo zazdrośni frustraci albo urzędowe trolle nakręcający spiralę nienawiści a nie skupiający się na meritum problemow w dyskusji. Jednym z głównych problemów na husarskiej rzutującym na brak bezpieczeństwa jest CAŁKOWITY brak parkingów które inwestor powinien zbudować zgodnie z planem a ich nie zbudował. Ludzie zmuszeni sytuacja parkują na klepisku które gmina nazywa trawnikiem i dostają za to mandaty! Nie ma nic za darmo , pracujemy tutaj i tutaj odprowadzamy podatki! Ludzie chcą wrócić po pracy do domu i zaparkować auto tak aby nie mieć stresu że ktoś je obije, wybije szybę, , zarysuje czy wystawi mandat za niszczenie zieleni czyli klepiska....
~Wędkarz 17-08-2020 12:13
do: ~Konrad W (11:54)
Według Romana jak pracujesz w swiebodzicach a dziecko odwozisz do przedszkola na piaskowa górę to spokojnie dasz radę rowerem ! Po co ci samochód ? Tylko klops taki że schowków na rowery nie macie ani stojaków tylko wozkownie zbiorcze macie do których wózka mamusie nie mają jak wstawić bo słyszałem że zawalone są ...rowerami . Idiotyczna sytuacja gdzie polityk wytycza ideologiczne ścieżki rozwoju miasta , a działania w terenie dla ludzi ni jak nie idą za tymi słowami ! To sprawia że ludzie czują się nabici w butelkę. Tusk tak samo robił tyle że w skali całego kraju !
~Jarek 17-08-2020 13:29
do: ~Konrad W (11:54)
Człowieku nie narzekaj. Ja za swoje mieszkanie na Nowym Mieście wybuliłem grubo ponad 100 tys. Z funduszem remontowym płacę ponad 700 zł czynszu. I też nie mam parkinu. Też mam skomleć że gmina ma mi parking zasponsorować? Nikt za darmo nic nie dostaje. Nie będzie mnie stać na zagospodarowanie terenu wokół budynku to też nadal będę musiał parkować ciut dalej niż mieszkam. A jeśli już zechcę mieć parking koło domu to będę musiał sam (ewentualnie z sąsiadami) zapłacić za jego budowę.
~Konrad W. 17-08-2020 18:44
do: ~Jarek (13:29)
Stare budownictwo to inna sprawa. Nowe budownictwo i nowe osiedla dotyczą aktualnych planów zagospodarowania . Plany te obejmują m.in wymogi dotyczące minimalnej liczby miejsc parkingowych na ilosc oddanych w nowych blokach mieszkan. Z niewiadomych przyczyn zasady nie zostały dochowane a bloki oddane do użytku. Względem aktualnego prawa mamy do czynienia z patologicznym zarządzaniem. Pańskie argumenty to błędne porównanie , chyba że przyjmiemy zasadę równania w dół czyli że jeśli gdzieś jest gorzej i wieksza patologia to na.hisarskiej nie ma prawa być lepiej i mieszkańcy mają cicho siedzieć? Głupota.
~Jarek 17-08-2020 19:19
do: ~Konrad W. (18:44)
Zapłaćcie to też będziecie mieli
~Konrad W. 17-08-2020 19:37
do: ~Jarek (19:19)
Prawilnie panie szanowny parking i plac zabaw winny być gotowe w dniu naliczenia przez gminę kaucji za wynajęte lokale 2 lata temu ! Jeden tylko duży blok komunalny na Husarskiej to około 1100 m2 wynajętej powierzchni mieszkalnej. Kaucja była naliczana wszystkim w okolicy 90 zł za m2. Więc z jednego tylko bloku leży w gminie 100 tys zł z kaucji. A choćby tymczasowego parkingu brak. To jest dramat. Gmina woli krzywe drzewa wsadzać do zamarzniętej gleby w grudniu...
~Moherowy Pisior 17-08-2020 19:51
do: ~Konrad W. (19:37)
O, jeszcze plac zabaw. A kościoła nie żądacie?
~inż. A. Partacz 18-08-2020 8:34
do: ~Moherowy Pisior (19:51)
Jeszcze stacji benzynowej powinni zażądać (oczywiście z licencją na sprzedaż alkoholu 24/7).
~Ollo 18-08-2020 3:56
do: ~Jarek (19:19)
Czy za (czyste ) powietrze pełne spalin po otwarciu balkonu też będziemy płacić, chcę wiedzieć bo mam odłożona sumkę!
~ 18-08-2020 0:53
do: ~Konrad W. (18:44)
Popatrz oferty nowych osiedli jakie mają kosmiczne ceny. Jeszcze musisz zapłacić za parking dodatkowo, a ty grosze płacisz za czynsz i wymagasz osiedla deweloperskiego hehe śmiech na sali. Jak kupisz mieszkanie zapłacisz krocie to się przekonasz ofermo.
~inż. A. Partacz 17-08-2020 12:00
Sprawa jest prosta. Podajcie przywoływane przez was władze do sądu.
~Wędkarz 17-08-2020 12:17
do: ~inż. A. Partacz (12:00)
Nadzór budowlany - prokuratura . Dokładnie taka ścieżka ma jedynie sens jak petycja mieszkańców pozostanie bez odpowiedzi lub jak ma platforma we krwi odpowiedź będzie rozmywac problem zamiast go podjąć i rozwiązać dobrym działaniem!
~inż. A. Partacz 17-08-2020 17:27
do: ~Wędkarz (12:17)
Zgadza się. Będzie dużo śmiechu.
~Sobięciniak 17-08-2020 16:57
Większość piszących tutaj bzdury powiela pseudowiedzę fejzbukową. Od zawsze istniało w Polsce coś takiego jak mieszkania komunalne.Dla tych, których nie stać na własne.Dla d.e.b.i.l.i:to taka forma wynajmu od miasta lub gminy.Komuchy z tym skończyli,PO "piniendzy nie miało"dopiero PIS po 30 latach znowu to uruchomił dał kasę, a car przypisał to sobie.Jak miały być parkingi to mają być bo miejsce jest.W srodmiesciu nie,bo niemiec nie miał aut,a car zlikwidował parkingi zamieniając je w płatne. Nie ma co ludziom zazdrościć. Teraz taki jest standard.Nikt pieców kaflowych przecież na piętrach nie buduje.
~ 17-08-2020 18:31
do: ~Sobięciniak (16:57)
No wlasnie mieszkania komunalne, a nie apartamentowce z parkingiem. I tak maja piekne luksusowe mieszkania za free.
~Ollo 18-08-2020 4:02
do: ~ (18:31)
Nie tylko za free,- ale mi to nawet dopłacili żebym miał na osobistego lokaja ,a poza tym nadal czekam naCV Pana / wracajcie/bo chce ustalić stawkę i podpisać umowę !!!
~Heniek 17-08-2020 20:33
Za miejsce do parkowania się płaci Panie i Panowie
~Sobięciniak 18-08-2020 8:05
do: ~Heniek (20:33)
A niby dlaczego? Bo Szełemej tak wymyślił i stało się to standardem? Za chodzenie pi chodniku niedługo też będą brać kasę i też to poprzesz,jako normalne?
~antyleming 20-08-2020 8:23
do: ~Heniek (20:33)
Nigdy się nie płaciło za parkingi. Od czasu, jak lokalni włodarze zaczęli trwonić kasę na bzdury ( dęby barierki, aquazłomy itp. ) nagle kasy zabrakło. To się ratują, łupiąc mieszkańców. Trzeba czytac więcej historii, nie du...ch Tik-Toków. 25 tys za MIEJSCE PARKINGOWE? a ile wart jest beton na ziemi o pow 8m kw?!?
~ 20-08-2020 8:51
do: ~antyleming (8:23)
Ja zawsze płacę od dawna za parking, kiedyś nie było aqua, dębu i barierek i też płaciło się za wszystko. Dodatkowo nic w Wałbrzychu nie było
~inż. A. Partacz 20-08-2020 16:54
do: ~ (8:51)
Kiedyś też się nie płaciło za wodę, albo za wywóz śmieci.
~inż. A. Partacz 21-08-2020 11:42
do: ~antyleming (8:23)
Przede wszystkim trzeba zapytać, do kogo należy ta ziemia o pow. 8m kw. Poźniej zapytać, jakie co do niej ma plany. Plan zagospodarowania przestrzennego to tylko plan. Można go zmienić, np. zamiast parkingu wybudować tam kiosk z alkoholem dla mieszkańców. Albo wybudować parking dla tych którym miejsca parkingowe zabierają niepełnosprawni, ale płatny. Budowa parkingu to nie tylko koszty "betonu" - tego już się nie stosuje w tym celu. To koszt uzgodnień administracyjnych, projektu, oprócz budowy samego parkingu budowy kanalizacji ściekowej (ze zdezelowanych samochodów wydostają się płyny eksploatacyjne), koszty nadzoru budowy, podatki i opłaty lokalne, np. za odprowadzenie wody opadowej.
~Antyleming 24-08-2020 13:12
Żeby nie było wątpliwości: par.19, ust.1 Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie NAKAZUJE budowę miejsc postojowych wg współczynnika 1,3 w stosunku do ilości lokali mieszkalnych.
~Plastikowy Romek 27-08-2020 13:07
Car myślał, że jak przytnie ludzi na parkingach ( +zaciemnienie miasta) to zaoszczędzi, a motłoch się nie zorientuje w wałku. A tu nagle ludzie są mądrzejsi od lemingów i jest problem:-)
~Stary Walbrzyszanin 30-08-2020 13:26
Wiekszość tu pidszących to materialistyczni milenialsi, którzy nie wiedzą ,że podstawa to mieszkania komunalne, bo nadal 80% społeczeństwa nie stać na własny dom czy mieszkanie. Wg waszego myślenia, należałoby stawiać tylko kontenery pod lasem dla ludzi, którzy nie zarabiają powyżej 6 tys ( czyli id...ów lub złodziei - jak mawiała pani poseł) Kiedyś nie było wind i prądu. Teraz to standard. Tak jak i parkingi..A wygodnie wam się pisze z mieszkań własnych rodziców, bo własne kupicie może dopiero przed emeryturą, albo za fr...r dostaniecie w spadku. Myślicie że wasz ajfon to maksymalny wydatek w waszym internetowym życiu? Szkoły jak widać nadal niczego nie uczą.
~PiS oszukał 1-09-2020 8:57
do: ~Stary Walbrzyszanin (13:26)
Jak widać to właśnie Polska PiSu bida z nędzą, ludzi dalej na nic nie stać. PiS budował mieszkania i nie zbudował parkingów, przecież to mieszkania PLUS z rządowego programu. Kolejny wałek PiSu jak z respiratorami, maskami i innymi.
~Budowlaniec 1-09-2020 17:21
do: ~PiS oszukał (8:57)
Błądzisz. PIS dał kasę, a Szełemej nadzorował budowę ( czy jak on to uwielbia: objął patronatem) do tego wstęgi przecinał. To on odpowiada za wywiazanie się z umowy-budynki+infrastruktura. Nawiasem, zastanawiam się skąd tylu pstrykaczy ratuszowych, popierających idiotyczne wypociny ludzi, którzy przez zazdrość i nieznajomość zasad budownictwa KOMUNALNEGO, piszą takie nienawistne komentarze i to pod adresem bogu ducha winnych mieszkańców.
~PiS oszukał 2-09-2020 9:18
do: ~Budowlaniec (17:21)
PiS jak nie ukradnie to niczego nie da. za wszystko później płacimy my wszyscy cała Polska i Polacy zagranicą. Dlatego teraz miasta są biedne bo PiS poucinał im za to dotacje na szkolnictwo i na walkę z covid19.
użytkownik facebook 2-09-2020 17:24
ile lokatorow tyle miejsc lub garazy do parkowania i basta.....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chcą pieniędzy na stadion

Msza dożynkowa

Kibice chcą remontu

Kilka słów o wsparciu dla Wałbrzycha

Dzicy lokatorzy