Wałbrzych: Sportowe newsy z PWSZ Wałbrzych

Poniedziałek, 7 maja 2012, 12:29
Aktualizacja: 12:30
Autor: red
Podczas turnieju w Katowicach nasz siatkarski zespół wygrał 5 spotkań i dopiero w finale znalazł pogromcę.

Wałbrzyszanie w eliminacjach pokonali AGH Kraków 2:1, WSG Bydgoszcz 2:0, Politechnikę Warszawską 2:1, Krakowską Akademię 2:1 i ALK Warszawa 2:1. W finale wałbrzyszanie stoczyli bardzo wyrównany pojedynek, ale przegrali 1:3 z Uniwersytetem Rzeszowskim.

AZS PWSZ Wałbrzych został więc wicemistrzem Akademickich Mistrzostw Polski i zdobywcą złotego medalu w kategorii PWSZ. To czwarty medal AMP w historii naszej uczelni, po złotym (2011) i srebrnym (2010) medalu futsalistów i srebrnym medalu piłkarzy (2011). AZS PWSZ Wałbrzych reprezentowali: Piotr Wierzbicki, Maciej Leński, Michał Tomiałowicz, Jarosław Pizuński, Łukasz Jurczyński, Paweł Olszewski, Łukasz Ostapiuk, Adrian Sdebel, Fabian Kurzawiński, Krzysztof Lenart, Adam Kusior, Mateusz Radojewski, Michał Szydłowski. Trenerami drużyny są Janusz Ignaczak i Adam Rydziński.

W tym samym czasie w Warszawie został rozegrany finał AMP w koszykówce mężczyzn. AZS PWSZ Wałbrzych zajął tam szóste miejsce. Nasza drużyna pokonała UMCS Lublin, Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Szczeciński, a przegrała z Uniwersytetem Gdańskim, AGH Kraków i Politechniką Poznańską. Nasz zespół zdobył jednak złoty medal w kategorii PWSZ. Zespół prowadzili trenerzy Arkadiusz Chlebda i Tadeusz Pogorzelski.