MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Społeczna skrzynka pocztowa dla mieszkańców Nowego Miasta

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 29 czerwca 2009, 9:52
Aktualizacja: 10:02
Autor: Wspólnota ,,Nowe Miasto"
Fot. Dariusz Mrozicki
Chcą, aby w ich dzielnicy był prowadzony dialog społeczny. Aby mieszkańcy uczestniczyli w rozwiązywaniu problemów swojej społeczności lokalnej.

- Przykładem takiej aktywizacji w praktyce jest nasz nowy pomysł pod nazwą „Społeczna skrzynka pocztowa”, który pozwoli nam przyczynić się do budowania społeczeństwa obywatelskiego w dzielnicy. Nasza skrzynka może okazać się znakomitym pomysłem, by porozmawiać o tym, co nas nurtuje, co cieszy oraz co zrobić, aby nasze miasto było bardziej przyjazne mieszkańcom – wyjaśnia Stanisława Stelmachowska, wiceprzewodnicząca Wspólnoty Samorządowej ,,Nowe Miasto”. - Stąd nasz pomysł na aktywizację społeczną poprzez praktyczne działania, które są dobrym sposobem na to, aby pojęcie „społeczności lokalnej” nie było wyznaczane tylko przez miejsce zamieszkania, ale również przez wspólne problemy, działania i inicjatywy – dodaje.

- Chcemy pozyskiwać mieszkańców i ich zachęcać do działania – społeczna skrzynka będzie znakomitym sposobem na aktywizację społeczności. Mieszkańcy będą mogli np. podejmować inicjatywy, zacieśniać więzy i dyskutować o przeróżnych sprawach, jeśli będą tylko chcieli my zorganizujemy ich spotkanie. Dzięki temu będziemy otrzymywać na bieżąco konkretne informacje zwrotne od mieszkańców i zawczasu będziemy mogli korygować swoje działania lub podejmować nowe, ciekawe inicjatywy. Stworzona przez nas społeczna skrzynka mieszkańców będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Nowe Miasto. Dostęp do niej jest ułatwiony, gdyż została umiejscowiona przed budynkiem naszej siedziby, przez co jest osiągalna zarówno dla osób niepełnosprawnych jak i starszych oraz wszystkich pozostałych mieszkańców – informuje Dariusz Mrozicki Przewodniczący Wspólnoty Samorządowej.

- Będziemy przyjmowali każde zgłoszenie bądź radę. Część spraw na pewno będziemy przekazywali instytucjom, których bezpośrednio dana sprawa będzie dotyczyła. Dzięki takiej możliwości nikt z mieszkańców nie będzie musiał się obawiać, że np. podczas wizyty w komisariacie ktoś go zobaczy i się zemści, gdyż będzie mógł wrzucić list nie koniecznie się na nim podpisując. Sprawy, które do nas trafią będziemy również, co miesiąc przekazywać funkcjonariuszom Policji i Straży Miejskiej, którzy u nas urzędują w każdy pierwszy czwartek miesiąca w godz. od 17.00 do 18.00. Wychodzimy z założenia, że lepiej abyśmy wiedzieli, że gdzieś dzieje się coś złego i przeciwdziałali temu, niż żeby doszło do jakiegokolwiek nieszczęścia bądź łamania prawa – twierdzi Rafał Wrzosek Sekretarz Wspólnoty.

Wspólnota oprócz standardowej skrzynki pocztowej będzie również przyjmowała wszelkie zgłoszenia i uwagi drogą elektroniczną pod adresem poczty internetowej rws.nowemiasto@um.walbrzych.pl.

Czytaj również

Wymarzone wakacje

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Książ w średniowieczu

Komentarze (5) Dodaj komentarz

piipi 29-06-2009 11:27
~Ludzie lubia listy pisac ..i takze ANONIMY !
~mieszkaniec 29-06-2009 17:59
Uważam, że każdy pomysł jest dobry jeśli wpłynie nawet w małym stopniu na poprawę sytuacji w dzielnicy, a może nawet i w mieście - popieram i życzę samych sukcesów Panu Mrozickiemu bo widać, że próbuje coś zrobić dobrego, a kasy nie ma z tego żadnej - kto inny tak by się poświęcił dla innych?
~anonim 29-06-2009 21:13
Anonim czy nie anonim ważne, aby ludzie zaczęli sobie w końcu pomagać! Gratuluje i dziękuje ludziom, którzy wychodzą naprzeciw problemom, a nie je omijają. Poznałem Pana Dariusza Mrozickiego, młody, aktywny i robi to z pasją, sam miałem możliwość uzyskania pomocy od tego człowieka - niech Bóg Panu to wynagrodzi i doda zdrowia.
~sąsiad 6-07-2009 14:17
Niech piszą, coś może sie w końcu zmieni bo gadaniem pod nosem nic nie wskórają - ważne, że jest taka organizacja, która wysłucha i pomoże - ludzie nie czepiajcie się innowacyjnym próbom, które wcale nikomu nie szkodzą, a jedynie mogą pomóc!
~mieszkaniec Nowego Miasta 12-07-2009 12:11
Z tego co widać Nowemu Miastu, a dokładniej Radzie Wspólnoty z naszej dzielnicy nie brakuje chęci do działania. Cieszę się, że Darek tak rozkręcił Wspólnotę, że na każdym kroku wiele robią bezinteresownie dla mieszkańców Wałbrzycha. Znam go już długo i podziwiam go, że mu się chce. Ma też moje poparcie w wyborach samorządowych, do których go w końcu znajomi i mieszkańcy przekonali bo w poprzedniej kadencji nie chciał i nie startował do Rady Miasta - gdy takie dzielnice jak Nowe Miasto, Rusinów, Poniatów, Konradów i Stary Zdrój będą miały takiego radnego miejskiego sądzę, że dużo na tym skorzystają mieszkańcy! Działaj chłopie, działaj, bo potrzebujących jest wielu. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Frekwencja dopisała

Modernizują Cieszów

Duda wygrał tylko w Czarnym Borze

Bezpłatne bilety na basen

Przyjedzie Duda