Czytających: 4926

Strzelce Krajeńskie: Specjaliści od jazdy indywidualnej na czas ścigali się w Strzelcach Krajeńskich

Piątek, 2 lipca 2010, 12:14
Aktualizacja: 12:15
W Strzelcach Krajeńskich rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa w Kolarstwie Szosowym w jeździe indywidualnej na czas parami. Świetnie podczas tej imprezy wypadli kolarze Górnika Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice.

Młodziczki rywalizowały na dystansie 5 km. Zwyciężyła para Paulina Zamaria/ Dorota Przęzak z Ogniwa Dzierżoniów. Dziewczęta z Dzierżoniowa niespełna o sekundę wyprzedziły duet wałbrzyskiego Górnika – Monika Lasota/Karolina Wolska. Na najniższym stopniu pudom stanęła inna wałbrzyska para: Aleksandra Dymytrasz/Natalia Grochalska. Tuż za podium znalazły się Paulina Trębacz i Zuzanna Walczak. Na 6. miejscu wyścig ukończyła para Karolina Grochalska/Natalia Jarosz. 8 pozycję wywalczyły Sandra Gąsiorowska i Martyna Jacuńska, a na 11. miejscu finiszowały Natalia Doroszczyk i Karolina Łucka.

Młodzicy mieli do pokonania trasę dwukrotnie dłuższą, a więc 10 km. Wyścig wygrała para Górnika Kamil Przewięda i Kamil Gorzawski, która o 24 sekundy wyprzedziła swoich najgroźniejszych konkurentów.