MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Spacer z historią w tle

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 24 maja 2019, 6:37
Autor: red
Fot. organizatorzy
Biuro Rewitalizacji i Planowania Przestrzennego UM w Wałbrzychu rozpoczyna popularny wśród wałbrzyszan cykl spacerów historycznych po obszarze rewitalizacji.

Na pierwsze wędrowanie zapraszamy już w najbliższą sobotę. Wspólnie z naszym przewodnikiem Mateuszem Mykytyszynem, prezesem Fundacji Księżnej Daisy von Pless, odwiedzimy najstarszą dzielnicę Wałbrzycha, Podgórze. Spotykamy się o 11.00 w sobotę 25 maja br. przy dyskoncie Biedronka, ul. Świdnicka 2.

W każdym z sześciu podobszarów rewitalizacji będzie okazja zapoznać się z bogatą historią, zabytkami i potencjałami dzielnicy. W tym roku zamierzamy także podkreślić pracę aktywnych mieszkańców, zajmujących się działalnością społeczną na rzecz mieszkańców swoich małych ojczyzn. Po każdym dwugodzinnym spacerze zaprosimy Państwa do wspólnego spędzenia czasu m.in. podczas wspólnego biesiadowania przy ognisku (w dzielnicy Podgórze), będzie także okazja wysłuchać gawęd i wałbrzyskich legend, wziąć udział w warsztatach muzycznych, plastycznych czy krawieckich, a także spotkać się z bohaterami dzielnic, ludźmi z pasją. Już dziś zapraszamy na sobotni spacer i ognisko w dzielnicy Podgórze, a także kolejne spotkania z historią, które zaplanowaliśmy dla Państwa w czerwcu i we wrześniu!

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rok koalicji

Mikołaj w poradni

Aktywne Mikołajki

Fundacja Tokarczuk

Kolejne odkrycie

Akademia dzieci

Spotkanie z pracownikami

Jacek C. stanie przed sądem