MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Sosiński pyta Marszałka Województwa o Mo Bruk

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 17 września 2015, 9:00
Aktualizacja: Piątek, 18 września 2015, 12:14
Autor: opr. PAW
Fot. red
Piotr Sosiński, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, zwrócił się do Marszałka Województwa Cezarego Przybylskiego z zapytaniem dotyczącym dalszych losów składowiska odpadów Mo Bruk, które funkcjonuje w naszym mieście.

- Jako Radny Sejmiku zwróciłem się z zapytaniem do Marszałka Województwa o jego działania w związku z trwającym od lat problemem istniejących przy ul. Górniczej w Wałbrzychu prowadzonych przez MOBRUK SA instalacji IPPC - Zakład Recyklingu Odpadów oraz składowiska odpadów –mówi Sosiński. - Po lipcowych pożarach składowiska Marszałek został zawiadomiony przez władze Wałbrzycha, że należy wszcząć z urzędu postępowanie w sprawie cofnięcia bez odszkodowania pozwolenia zintegrowanego udzielonego decyzją Wojewody Dolnośląskiego z dnia 27 lipca 2007 roku zmienioną ostateczną decyzją Marszałka Województwa Dolnośląskiego z dnia 11 czerwca 2010 roku. Ponieważ składowisko stanowi zagrożenie dla mieszkańców, istnieją konkretne przesłanki określone w art. 194 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo ochrony środowiska do wszczęcia przez Marszałka Województwa stosownej procedury kończącej aktywność MOBRUKU w naszym mieście.

Okazuje się, że w przesłanej 14 września odpowiedzi na zapytanie Piotra Sosińskiego, Wicemarszałek Ewa Mańkowska potwierdziła, że działalność Mo Bruku jest obecnie kontrolowana, a po zakończeniu kontroli możliwe będzie wszczęcie postępowania w sprawie cofnięcia pozwolenia.
- Jako radny będę monitorował przebieg i skutki kontroli prowadzonej przez Marszałka. Jestem przekonany, że kluczem do rozwiązania problemu Mo Bruku w Wałbrzychu jest współpraca wielu organów administracji publicznej, zaangażowanie samorządowców wszystkich szczebli i opcji oraz stały nacisk opinii publicznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mniej pacjentów

Spacery wstrzymane

Bieżnia jak się patrzy

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Testo1 17-09-2015 10:04
Przestał się bać Romana? czy raczej Szełemej wyraził zgodę na tę jego "inicjatywę"?
~noooooooo 17-09-2015 10:09
nooo a nacisku opinii juz brak:( smutne
~Piskorz 17-09-2015 10:17
Teraz ważniejszy jest "Złoty pociąg", Który na 99,9% już dawno odjechał w siną dal z całym ładunkiem. I o to chodzi, bo po co interesować się śmieciami i czym tam jeszcze, ma być spokój i cisza. Władza jest zmęczona ośmioletnim rządzeniem. Zrozumiano.
~hmmmm 17-09-2015 11:23
Mobruk jest kontrolowany? A kiedy byl ostatni pozar? Ile miesiecy temu? Do kiedy ma byc ta kontrola? Znow papka dla lemingow... na przeczekanie, na usuniecie dowodow? Moglby ktos opisac, na czym ta kontrola polega? Czy zapowiedziane? Niezapowiedziane? Czy poprostu sa to takie prowizoryczne dzialania, jak listy Szelemeja? A w rzeczywistosci planuje sie wspolprace z Mobrukiem do 2032 roku jak pokazuje dokument plan gospodarki niskoemisyjnej?
~łozo 17-09-2015 13:17
no włąsnie, cos sprawa przycichła, czyżby sie dogadali? nareszcie pan S się pokazał, przecież z Wałbrzycha, wiec sprawa jak najbardziej go dotyczy - dlaczego wałbrzyszanie zasiadający w różnych ważnych państwowych instytucjach, na wysokich stanowiskach, reprezentujących społeczeństwo, jeszcze nic z tym nie zrobili
~rś 17-09-2015 14:47
Cymbalista pisowski uczony.
~Jerzy Jacek Pilchowski 17-09-2015 15:21
~rś: Nawąchał się pan niedawno toksycznego dymu i miało to wyraźnie zły wpływ na pańskie szare komórki.
~ 17-09-2015 15:23
bucha cha Kto pyta nie błądzi ;)
~Popatrzcie 17-09-2015 17:03
Tyle lat siedzi i pierdzi w stołek radnego i jako były zastępca prezydenta. Teraz się obudził przed wyborami.
~hmmmm 17-09-2015 17:52
Czy Mobruk ma prawo i pozwolenie na skladowanie szpitalnych odpadów? Które to moga doprowadzic do rozproszenia roznych chorob i zaraz? Bo podobno Szelemej ma dowody, ze takowe byly tam skladowane, i ktore mialy mu pomoc w zamknieciu Mobruka. I co? Na slowach jak zawsze sie skonczylo? Jak z kazda afera? Na przeczekanie, na wyciszenie sprawy poszli PO z Szelemejem i Mokrzyckim? Kto pomogl? Wojewoda? Tez PO! Prokuratury i reszta sitwy tez PO, wiec na co liczycie lemingi? Ze Szelemej zamknie Mobruk? Widac ze slowa wam wystarcza i juz zyjecie, jakby Mobruk byl zamkniety i nie grozny. Jak latwo was oszukac i zmanipulowac, wystarczy kilka listow Szelemeja, oswiadczenie, ze zamyka Mobruk i juz po sprawie, po pozarach, po truciu ludzi... i tak od 2011 roku i az do nastepnego pozaru.
~hmmmm 17-09-2015 17:54
By zyło sie lepiej!! Ale nie wam zmanipulowane lemingi, tylko SITWIE... Tak wam słuzy PO i tak wam pomaga, zeby zylo wam sie lepiej, bez Mobruka.... Wszystkie rece na poklad!! Zamykamy Mobruk, dla naszych obywateli i naszych wyborcow, ktorzy nam zaufali!! A jak Szelemej cos powie, to macie jak w banku... ze tego nie zrobi. Bo musialby przeszkodzic w interesach SITWY.
~hmmmm 17-09-2015 17:58
PO, ma rzad, premiera, prezydenta miasta, wojewode i marszalka, wszystkich tych, ktorzy powinni sluzyc nam, mieszkancom.... a SITWA co robi? Widac jaki Szelemej jest skuteczny, za kogo go maja... Widac za nikogo, tyle biedaczek listow sie napisal, a PO ma go w gleboko w dupie... przeciez to tylko Walbrzych, nawet sam Siemoniak niby stad, na pytanie skad by chcial startowac? odpowiedzial napewno nie z Walbrzycha... Jak wam sie zyje wdychajac PARE WODNA z Mobruka? lzej na plucach? A jak ogrodki? Plony daja? Zdrowe? Karmicie dzieci tym co wyroslo przy Mobrukowych ogrodkach? Czy sprzedajecie innym na bazarach bo strch samemu jesc? Pamietacie, jak straz i policja w nocy jezdzila i krzyczala by zamykac okna uwaga przed PARA WODNA, jak orzekl prezydent?
~Thorez 17-09-2015 18:15
Przed wyborami wszyscy obiecuja,"staraja" sie itd itd.Ale to wszystko pic na wode ! Walcza o koryto I nic wiecej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Połączenie WORD–ów

Nowy plac na Tunelowej

Wakacje z OSiR–em

Grunty dla kościoła

Stara Kopalnia zaprasza