MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Śmieciowy problem

Wiadomości: REGION, Szczawno Zdrój
Wtorek, 26 stycznia 2016, 13:41
Aktualizacja: 22:45
Autor: red
Fot. nadesłane przez Czytelnika
Napisał do nas Czytelnik, który jest zbulwersowany tym, że na terenie gminy Szczawno–Zdrój wciąż nierozwiązany pozostaje problem dzikich wysypisk śmieci.

„Pragnę złożyć oficjalną skargę na opieszałość Burmistrza i Straży Miejskiej w miejscowości Szczawno-Zdrój. Jako obywatel nie mogę pozwolić na to, aby tak mocno był zaśmiecany teren przez bezmyślnych mieszkańców i inne osoby, które wysypują nielegalnie śmieci na terenie Szczawna-Zdroju. Powiadomiłem o tych faktach Burmistrza oraz Straż Miejską w tym mieście, ale niestety jak do tej pory nie ma komu posprzątać tego ogromnego terenu. Problem ten bardzo dobrze można zobaczyć na zdjęciach, które załączam do tej skargi. Burmistrz tego miasta powinien zareagować na moje zgłoszenia i doprowadzić do tego, aby ten teren był czysty. Niestety, tak nie jest. Problem tych śmieci jest urzędnikom bardzo dobrze znany. To oni odpowiadają za gminę i powinni jak najszybciej podjąć działania, aby ten teren był czysty. Problem dzikich wysypisk śmieci w tej miejscowości jest bardzo dobrze znany już od kilku lat. Są bardzo duże składowiska tych śmieci, a przypomnę, że Szczawno-Zdrój to uzdrowisko. Zwracałem się z tym problemem też do sanepidu, Ministerstwa Środowiska, Wojewody, Inspektoratu Ochrony Środowiska Głównego oraz Dolnośląskiego. Wszystkie te instytucje zamiast mi pomóc to odsyłają mnie do Burmistrza”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spektakl na 5–lecie

Posprzątają park

Promesy na sprzęt

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~v7 26-01-2016 14:23
Mieszkańcy Szczawna oraz Wałbrzycha doszli do wniosku, że zamiast segregacji na własnym podwórku, wzbogacą okoliczne łąki. Nic tylko powołać patrol straży miejskiej, są już patrole straż dla zwierząt, patrol szkolny. Czas na patrol pt. złapię cię brudasie.
~grisza 26-01-2016 14:37
W szczawnie muszą eco patrol zrobić to jakoś sobie z tym poradzą
~Gosc 26-01-2016 14:41
Burmistrz nad niczym nie panuje. W niedzielę i w poniedziałek przed nową halą zalegał 10 cm śnieżne błoto
~kuba 26-01-2016 14:48
Jak ma tak nie być, przykład idzie z góry. Jest akcja miasta i mieszkańcy na jesień sprzątają swoje posesje, worki z liśćmi wystawiają przed posesje, bo miasto to ma zabrać i tak lezą parę tygodni.
~ 26-01-2016 19:14
bo w Szczawnie ostatnio jest porostu brudno to I nikogo nie ienetersuja smieci gdzies tam dalej, to jakas masakra za takie cos powinny byc wysokie kary!!!!
~Ema... 27-01-2016 16:02
Śmieci są wszędzie. Zanim podjęto segregację śmieci miasto powinno przygotować miejsca tak jak w Niemczech. A najgorsze są psie odchody. Straż miejska powinna sprawdzać czy wyprowadzający ma woreczki i czy pies jest na smyczy, jeżeli nie to mandat. Człowiek nie może iść chodnikiem i podziwiać otoczenie tylko musi patrzeć w ziemię aby nie wszedł w g...o ! ! ! OBROBIONY PSIMI ODCHODAMI JEST CAŁY WAŁBRZYCH. PROSZĘ COŚ Z TYM ZROBIĆ, RAZ A PORZĄDNIE.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Obowiązuje zakaz kąpieli

Miasto broni strażników

Przyjedzie Duda

Wydarzenia w Starej Kopalni

Duda w Wałbrzychu