MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Śmieci w lasach

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Poniedziałek, 4 maja 2020, 11:27
Aktualizacja: Wtorek, 5 maja 2020, 8:40
Autor: JAZ
Fot. Nadleśnictwo Wałbrzych
Od pewnego czasu można spokojnie spacerować po parkach, lasach. Ludzie dość ochoczo wybrali tę formę wypoczynku i puste dotąd alejki zapełniły się w zastraszającym wręcz tempie. Miło spędzony czas, miłe wrażenia, czasem spora liczba zdjęć na pamiątkę i powrót do domu. Problem w tym, że wielu z nas zapomniało zabrać ze sobą śmieci.

- To, co się dzieje ostatnio w lasach to jakaś paranoja. Przechodzi to już ludzkie pojęcie. Chciałoby się grzecznie, kulturalnie, ale na usta się cisną takie słowa, że... – czytamy na profilu społecznościowym Nadleśnictwa.

I rzeczywiście. Obrazki, jakie spacerowicze po sobie zostawiają, nie napawają optymizmem. Kosze na śmieci w lasach są poustawiane. Problem w tym, że nie ma ich dużo i raczej nie powinno się iść w kierunku zwiększania ich liczby, a konsekwentnego przestrzegania zasady, że śmieci z lasu zabieramy ze sobą. To, co zostanie w lesie, ktoś musi posprzątać.
- Każdy z leśniczych i innych pracowników tygodniowo z lasu wywozi po kilka worów śmieci! Niektóre śmietniki i miejsca, jak te w ramach projektu "Ekomuzeum wokół Trójgarbu, są sprzątane również przez sąsiadujące gminy, ale nie nadążamy – informują pracownicy Nadleśnictwa.

Problem jest duży, bo przecież warto pamiętać, że pomimo, iż Nadleśnictwo ma dbać o lasy, nie może zajmować się tylko ich sprzątaniem.
- Żeby nie było śmieci musielibyśmy chyba nie robić nic innego, a tylko je sprzątać...a to i tak syzyfowa praca, bo w miejsce wywiezionego worka zaraz jest kolejny pełny – denerwują się leśnicy.

Co należy zrobić, żeby było lepiej? Wystarczy zabrać śmieci ze sobą. Apelują o to leśnicy, ekologowie, ale i zwykli ludzie, którzy doskonale rozumieją sytuację.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
17%
Hahaha
1
8%
Nudzi
2
17%
Smuci
3
25%
Złości
4
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Uciążliwości jeszcze potrwają

Powiatowe stypendia

Będą współpracować nadal

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~roots 5-05-2020 16:50
Taka prawda. Pamiętajmy, że puste opakowanie waży o wiele mniej od tego co wnieśliśmy na przykład na jakąś górę:)
~wrrr 6-05-2020 22:51
Lasy Państwowe i ich Nadleśnictwa też mają wszystko w dupie. Przy drodze wojewódzkiej 35 z Wałbrzycha do Unisławia Śl. mniej więcej na wysokości skrętu na Rybnicę Leśną k. Andrzejówki leżą wysypane śmieci, czy pan leśniczy to widział? wstyd!
~hajertrzodowy 26-05-2020 11:36
do: ~wrrr (22:51)
Śmieci leżą w każdym miejscu, niestety i nawet nie są posegregowane zgodnie z wytycznymi prezydenta :-) ! Nie ma na to pomysłu od wojny, może kolejna służba antyśmieciowa... ?????
~ 22-05-2020 16:05
mowa o lasach a zobaczcie co sie dzieje w Walbrzychu ,osiedla sa zawalone smieciami ,Alba dziwnie to wywozi ,razjeden smietnik raz drugi a Piaskowej mamy specjalnie postawione boksy i co z tego skoro one sie tam nie mieszcza a ponadto ludziska wywalaja co sie tylko da ,podjezdzaja nawet z innych dzielnic i zwalaja jakies graty,komunalnik lepiej dawal rade

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kibice chcą remontu

Kilka słów o wsparciu dla Wałbrzycha

To koniec szybowiska!

Zebrali ponad 8 tysięcy podpisów

Chcą pieniędzy na stadion