MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Śluza dla rowerzystów

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 27 lipca 2015, 16:20
Aktualizacja: Wtorek, 28 lipca 2015, 7:47
Autor: opr. PAW
Fot. Robert Bajek
Na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Parkowej powstała śluza rowerowa.

W bezpośrednim sąsiedztwie byłego hotelu Sudety powstała śluza rowerowa, co spowodowało zmianę organizacji ruchu. Z pasa, z którego dotychczas korzystali kierowcy autobusów, teraz korzystają także rowerzyści oraz kierowcy taksówek, a śluza rowerowa ma ułatwić życie rowerzystom, których w naszym mieście stale przybywa.

Śluza rowerowa to wyznaczone (zazwyczaj przy użyciu czerwonej farby) na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną miejsce, służące do zatrzymania się rowerów na czerwonym świetle. Umożliwia rowerzystom ruszenie na zielonym w pierwszej kolejności i poprawia ich widoczność.

Czytaj również

Nowe kawiarnie

Miasto broni strażników

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 27-07-2015 12:29
Śluza to jest jak rzeka przepływa.
~bezyl 27-07-2015 12:44
jazda po mieście rodzi ze sobą i prawa i obowiązki. wie o tym doskonale każdy użytkownik ruchu drogowego (czytaj kierowca pojazdu), który musi obowiązkowo posiadać aktualne OC. skoro rowerzystów tak bardzo przybywa i dzięki licznym ułatwieniom mają coraz więcej możliwości poruszania się po mieście, to ja się pytam kiedy pedałowcy poruszający się po ulicach na równi z innymi pojazdami będą zmuszeni takowe ubezpieczenie posiadać?
~anty 27-07-2015 13:53
Nie doczekasz się tego bezyl, bo rowery to u nas święte krowy. Ja się też pytam dlaczego rowery nie mają obowiązku zapalania świateł w dzień. Przecież, podobno z tym oświetleniem chodzi o bezpieczeństwo, a taki rowerek w starciu z czymkolwiek marnie kończy. Ponadto zachęcam służby do wlepiania mandatów za niekorzystanie ze ścieżek rowerowych specjalnie dla nich (za ciężkie pieniądze) wybudowanych.
~`Bart 27-07-2015 21:21
Buspas, z którego korzystają także taksówki, powinni też korzystać motocykliści. Tak jak postanowili w Gdańsku. ............ Myślę, że to dobry pomysł, z pewnością zachęci to mieszkańców na przesiadkę na jednoślady, co w jakimś stopniu rozładuje korki. W dobie możliwości zakupu motocykla o pojemności 125ccm na prawo jazdy kat. B warto by te wszystkie argumenty połączyć i wykorzystać! Sama przyjemność takiego podróżowania. Do redakcji - warto podsunąć taki pomysł do ZDKiUM
~Jakubek1993 27-07-2015 22:21
I co jeszcze może wprowadzić od razu rejestracje rowerów jak to robi się z autami i może jeszcze przegląd techniczny.Zgadzam się jedynie z tymi mandatami za nie korzystanie ze ścieżki rowerowej.
~Walbrzyszanin 28-07-2015 0:18
Ścieżek dosłownie nasrali, ale większość i tak jedzie ulicą mimo, że dwa metry obok ma ścieżke rowerową i uważa się za Boga, nawet nie patrzy tylko pewnie mknie przed siebie. Straż miejska zamiast wziąć się za rowerzystów to szuka 16-letnich dzieci pijących piwo po parkach, bo za rowerami im się biegać nie chce...
~akm 28-07-2015 9:00
Rowerzysta jak LGTB tylko prawa i przywileje bez obowiązków.
~pikpok 28-07-2015 11:55
rowerzyści na tory !!
~wacek 28-07-2015 21:33
rowerzystą powinni dopłacać za to że nie zanieczyszczają środowiska
~klon 29-07-2015 9:21
A dla was samochodziarzy to najlepiej gdyby polikwidowali znaki i chodniki.Robicie wolną amerykankę na ulicach,łamiecie przepisy na okrętkę a czepiacie się rowerzystów.I co z tego Wałbrzyszaninie że jadę po ulicy gdy ścieżka obok??Widziałeś kto porusza się po takich ścieżkach?Tam dopiero jest niebezpiecznie i może dojść do nieszczęścia.
~anty 29-07-2015 10:41
Klon - "gratulacje - rewelacyjna" interpretacja przepisów. Prawo o ruchu drogowym: Art. 16 pkt. 5. Kierujący pojazdem zaprzęgowym, rowerem, wózkiem rowerowym, motorowerem, wózkiem ręcznym oraz osoba prowadząca pojazd napędzany silnikiem są obowiązani poruszać się po poboczu, chyba że nie nadaje się ono do jazdy lub ruch pojazdu utrudniałby ruch pieszych. Art. 33. 1. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym. Poczytaj całość - potem się wypowiadaj "uczestniku ruchu drogowego"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zagłosuj na wakacjach

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Plac przetestowany

Na przekór pandemii

Asfalt na Kolejowej