MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Słoneczna Polana – plany są ambitne

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Piątek, 15 marca 2019, 12:14
Aktualizacja: Sobota, 16 marca 2019, 9:55
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Włodarze Gminy Szczawno–Zdrój opowiedzieli o swoich planach zagospodarowania Słonecznej Polany oraz o zawodach, które mają odbyć się na znajdującym się na jej terenie torze.

Bogate zamierzenia inwestycyjne mają być rozłożone na przestrzeni 3 najbliższych lat i będą Gminę kosztować blisko 7 milionów złotych.
- Blisko 85 procent z tych 7 milionów, to będą pieniądze z dotacji unijnych. Miasto będzie musiało zainwestować dużo mniejszą kwotę i to na przełomie 3 lat – mówi Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju.

Problemem realizacji projektu jest jednak fakt, że znajduje się on na liście rezerwowej.
- Tak, to prawda, ale już wielokrotnie nam się zdarzało, że taka sytuacja miała miejsce i ostatecznie jednak otrzymywaliśmy informacje, że pieniądze zostaną nam przyznane – tłumaczy sytuację Marek Fedoruk.

Plany rozbudowy Słonecznej Polany są ambitne. Mają powstać ścieżki rowerowe. Przy stawach planuje się utworzenie plaży i osobnego miejsca dla wędkarzy. Na szczycie wybudowana zostanie mniejszych rozmiarów wieża widokowa.

W kwestii zawodów sportowych, to już wiadomo, że w tym roku kalendarzowym na Słonecznej Polanie ponownie zobaczymy zawody Pucharu Świata w Crossie, które zyskały dodatkowo wyższą klasę i na starcie zjawią się najlepsi z najlepszych. Kolejnego dnia krajowa czołówka rozegra zawody o Mistrzostwo Polski.

Twoja reakcja na artykuł?

25
74%
Cieszy
2
6%
Dziwi
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
18%
Przeraża

Czytaj również

Możesz zagłosować na swojego proboszcza

Znamy szczegóły Mszy Papieskiej

PiS stracił przodownictwo w sondażu

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Walduś 15-03-2019 13:57
Jak to mówią Rosjanie chcemy dobrze, a wyjdzie jak zwykle...
~Gggg 15-03-2019 21:59
Tylko czemu ten piękny budynek który jest wizytówką niszczeje
~Alex 16-03-2019 9:41
"Włodarze Gminy Szczawno–Zdrój opowiedziały",to tak jak dziewczyny mieli iść do kina,na jedno wychodzi.Teraz napiszcie to po polsku.Jeżeli nie wiecie o co chodzi,to skonsultujcie z prof.Miodkiem.
~wyzwalacz 16-03-2019 15:54
Najpierw niech zatrudnia ciecia z psem aby pilnował nocą tego co nie spłonęło .
~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 16-03-2019 16:31
Dajcie spokój tej Słonecznej Polanie!!! To jest park uzdrowiskowy, miejsce do kameralnych, rodzinnych spacerów. I nic więcej nie potrzeba !!! Wprowadzanie tam imprez masowych, torów do wariackich wyścigów rowerowych to kompletna paranoja. Wystarczą koszone polany do opalania i pikników. Wyznaczanie miejsc parkingowych wzdłuż alejki spacerowej to po prostu pozwalanie na wjeżdżanie samochodami do serca parku. Zainwestujcie w duży, centralny parking dla uzdrowiska, z którego każdy będzie mógł iść w dowolne, wybrane sobie miejsce na terenie Szczawna.
~Szczawianka 16-03-2019 19:56
W Szczawnie ciągle coś się dzieje,super.Impreza goni imprezę jak na takie małe miasto to mamy mnóstwo rozrywki ,dla każdego coś się znajdzie.Super ,że Sloneczną Polanę też wzięto pod lupę i będzie zagospodarowana .Brawo Panie Burmistrzu .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Panie z Mieroszowa świętowały we wspaniałej atmosferze

Prezydent Szełemej i radni miejscy włączają się w akcję wsparcia dla piłkarskiego Górnika

Weekendowe imprezy

Za nami kolejne działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych

Festiwal Tańca na finiszu