MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

SLD bez reprezentanta w parlamencie?

Wiadomości: Wałbrzych/region/kraj
Wtorek, 11 października 2011, 7:00
Aktualizacja: 7:09
Autor: Sven
Fot. użyczone
Państwowa Komisja Wyborcza policzyła już głosy ze 100 % obwodów. Wyniki potwierdzają sukces PO i bardzo słaby wynik SLD w okręgu nr 2.

Nadal oficjalnie nie wiadomo, czy PO zdobędzie 5 czy 4 mandaty, a SLD 1 czy 0. PiS zatrzymuje 2, a Ruch Palikota – 1. W sejmie nie zobaczymy Danuty Marosz, która startowała z pierwszego miejsca. Szansę ma Marek Dyduch, który zdobył najwięcej głosów spośród kandydatów SLD, chyba, że pokona go Agnieszka Kołacz – Leszczyńska z PO.

Zapytaliśmy Roberta Ławskiego, przewodniczącego struktur powiatowych SLD w Wałbrzychu o przyczyny tak słabego wyniku:
- Wynik marka Dyducha i Danuty Marosz trudno określać jako słaby. Jest on adekwatny do sytuacji SLD w kraju. W naszym okręgu osiągnęliśmy lepszy wynik niż SLD w całym kraju. Po przegranych wyborach trzeba znaleźć winnego. W niedługim czasie zwołany zostanie kongres SLD i trzeba będzie przedyskutować sytuację i wyciągnąć wnioski na przyszłość – komentuje kilkanaście godzin po zakończeniu głosowania starosta wałbrzyski.

Rzeczywiście, wyniki są adekwatne do sytuacji SLD w skali całego kraju. Od czasu powstania w 1999 roku Sojusz Lewicy Demokratycznej nie miał jeszcze tak niskiego wyniku wyborczego w jakichkolwiek wyborach. We wspomnieniach polityków SLD najmilszy pozostają wybory parlamentarne z roku 2001. Wtedy w koalicji z Unią Pracy zdobyli poparcie 40,04 % wyborców, dało to 216 miejsc w sejmie i 75 w senacie. Z okręgu wałbrzyskiego koalicję SLD-UP reprezentowało sześcioro posłów: Magdalena Banaś, Marek Dyduch, Krystyna Herman, Mieczysław Jedoń, Adam Markiewicz i Czesław Pogoda. W senacie: Kazimierz Drożdż i Henryk Gołębiewski (wówczas nie było okręgów jednomandatowych).

Oficjalne wyniki wyborów zostaną podane we wtorek wieczorem.

Czytaj również

Niepewny los basenu

Koalicja zmobilizowana

Nietuzinkowa postać

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~~~~~~~ 11-10-2011 7:51
~Bardzo dobry wynik Agnieszki.``~~ Brawo~~``
~samorządowiec 11-10-2011 8:04
Jeśli chodzi o intelekt to pani Agnieszka K.-L. może za panem Dyduchem notes i długopis nosić. Raczej będzie marionetką i maszynką do głosowania.
~adam 11-10-2011 8:14
Z wyglądu fajna dziewczyna. Będzie ozdabiać sejm.
~~~~~~~ 11-10-2011 8:24
Do samorządowiec chodzi CI, tobie jak wolisz o intelekt wrodzony czy nabyty ? Wiesz kolego bo to jest znacząca różnica.Tak serio najlepiej sprawdź swój będziesz wiedział w jakim punkcie wyjścia jesteś.
~Andrzej 11-10-2011 8:52
A kogo obchodzą twoje zwidy i tzw. opinie na temat Pana Dyducha czy Pani Leszczyńskiej , przecież Ty cały czas na tym forum piszesz jakieś farmazony , obrażasz ludzi , to kim Ty jesteś ? przygłup jakiś czy co ? Wyniki widział , czy jeszcze raz drukowanymi napisać do takich jak Ty inteligentnych inaczej . Po dała w dupę PIS , SLD znokautowała , tylko Palikot wyszedł z twarzą . Reszta to resztki .A Panu Dyduchowi społeczeństwo podziękowało już za nic nierobienie a szkodzenie miastu / np: obwodnica / i wiele innych zarzutów . A za rządów SLD był I sekretarzem partii i co nie mógł tej obwodnicy dopilnować ? Koniec tych szkodników dla Polski i naszego miasta nadchodzi .
~Bentham 11-10-2011 8:54
Jako domniemany gentleman powiem jedynie, iż uroda Pani Agnieszki jest niczego sobie. Vox populis, vox dei...niestety....
~ 11-10-2011 9:25
Panu Dyduchowi akurat można najmniej zarzucić w sprawie obwodnicy - jedyni winni to nasi rządzący przez ostatnie 8 lat, że nie potrafili skorzystać i wyciągnąć rękę do współpracy z nim. Potrafili tylko rozliczać - dziwne, że większość osób oskarżanych przez nich jest teraz uniewinniona, czyli coś w tym rozliczaniu było nie tak. Szkoda tylko, że całej kliki rządzącej przez ostatnie osiem lat Pan Szełemej nie rozlicza.
~ 11-10-2011 9:36
komu tu tak zal du... sciska?pisiorom?
~ 11-10-2011 10:09
Akurat pisiorem nie jestem, nie mam też nic przeciwko Pani Agnieszce - uważąm, że jest dużo lepszą kandydatką z PO niż osoby, które już na pewno mają swoje miejsce w sejmie, więc nie ziej tutaj nienawiścia do mnie. A Pana Dyducha akurat znam i wiem, że był w czasie o którym piszę aktywny w tych sprawach i nudne jest już biadolenie Andrzeja na tematy, o których nie ma pojęcia lub wie tylko tyle co musi pisać. PS a na PIS, PO i SLD nigdy nie głosowałam i nie zagłosuję. Dosć starych wyjadaczy i spadochroniarzy nie z naszego regionu - co myśleliście głosując na takich, że ktoś np z Sosnowca bedzie się udzielał w sprawach Wałbrzycha. G... prawda
~Gosc 11-10-2011 10:19
Co do Dyducha to powiem wam, ze szkoda, ze sie nie dostal jako jednemu z politykow nikt z was nie zarzuci powaznych afer. Obwodnica nie przez niego zostala rozwalona, ale i tak tego nie przyjmiecie do wiadomosci. Do Pani Agnieszki nic nie mam bo jej nie znam nawet nie mam pojecia coz ona takiego zdzialala w Walbrzychu natomiast Dyduch jest doswiadczonym politykiem i zdecydowanie to bylby lepszy wybor. Wiadomo bylo, ze PO wygra i podejrzewam, ze tak bedzie przez nastepne lata chyba, ze nagle pojawi sie ktos na polu politycznym co nas pozytywnie zaskoczy. Natomiast jesli chodzi o nasze miasto poczekajmy dalej co z tego wszystkiego wyniknie.
~do Gość 11-10-2011 10:57
A co zdziałał Dyduch w Wałbrzychu?
~Adam 11-10-2011 11:01
Słaby wynik partii pogrążył lewicę. Podziękują Grzesiowi. Okazało się, że Polacy chcą konkretów, chcą więcej świeckości i wolności( a przynajmniej jej iluzji w którą uwierzą). Podatki dla wszystkich. Widać lepsza iluzja wolności niż czołobitność w strachu.
~ 11-10-2011 11:24
Z tego co ja wiem to gdyby nie bardzo dobry wynik pani poseł Mrzygłockiej(najlepszy w regionie)to pani Agnieszka byłaby tu gdzie jest bez szans na parlament.Ale jej też należy pogratulować i mieć nadzieje że przez najbliższe lata zajmie się pracą a nie mieszaniem,mataczeniem i knuciem.No i jeszcze jedno uroda mija a rozum zostaje u pani Agnieszki wiele nie zostanie jak uroda minie.
~Darek 11-10-2011 11:38
A ja uważam, iż należy się cieszyć, że mamy dwie posłanki z Wałbrzycha, a nie np. z Kłodzka, Świdnicy, Wrocławia itd.
~ 11-10-2011 11:44
A ja się cieszę, że komuniści nie mają już miejsca w sejmie :)
~Lolek 11-10-2011 12:44
I kaczoreks Lenda.
~Andrzej 11-10-2011 14:06
I po co płakać nad rozlanym mlekiem . SLD samo sobie zafundowało Napieralskiego i popierało jego brudne podchody np: Wałbrzychu , wyrzucili z nagła Lendę / nie ważne czy był dobry , czy zły / poparli w Wyborach wałbrzyskich Lubińskiego , niebędącego w SLD , jak również w wyborach do sejmu wystawili Dyducha / nie z Wałbrzycha / przecież . I na dodatek czerwoni nie poparli Marosz tylko Dyducha , kuriozum . Wynik jest taki ,że nie wiadomo czy płakać ze śmiechu , czy się śmiać do rozpuku z głupoty Napieralskiego i naszych liderów / pseudoliderów / lewicowych . Teraz trzeba aby PO , PIS , Palikot pomogli Szełemejowi odzyskać grodzkośc Wałbrzycha . To dopiero mieszkańcy Wałbrzycha by sie ucieszyli ,że nareszcie nasi zrozumieli ,że tu już nie idzie o szełemeja ale o nas .
~ 11-10-2011 15:04
Co do Lendy to jego wyrzucenie to była najlepsza decyzja - i tak dziwne, że się tam uchował tyle czasu... taki " ktoś".... Ciekawe kiedy do PO wstąpi.
~Gllar 11-10-2011 18:08
A jak kandydatów wsparł R. Ławski ? Nie wystarczy spacer po rynku. Trzeba ciężko pracować i wspierać listę. Czas na zmiany od góry do dołu.
~ 11-10-2011 19:35
Komuchy już do władzy nie wrócą i bardzo dobrze, teraz pewnie część ucieknie do PO i będzie taki PZPR bis :)
~ 11-10-2011 20:51
Kołcz-LESZCZYŃSKA NIESTETY NIE UZYSKAŁA WIĘKSZWGO POPARCIA OD WYBORCÓW BO MIAŁA PPONAD TYSIĄC GŁOSÓW MNIE OD DYDUCHA. WESZŁA DO SEJMU DZIĘKI TAKIEMU GŁUPIEMU SYSTEMOWI ŻE NIE LUDZIE SA WAZNI ALE PARTIA. DZIWNYM TRAFEM KOMITETOWI SLD ZABRAKŁO OKOŁO 280 GŁOSOW DO UZYSKANIA MANDATU.PODOBNIE JAK PRZY WYBORACH PREZYDENCKICH: KRUCZKOWSKI - LUBIŃSKI.MOŻE TE 280 WYBORCÓW NIE LUBIACYCH LUBIŃSKIEGO POSZŁO GŁOSOWAĆ NA PLATFORMĘ A NIE NA SLD CZYLI DYDUCHA KTÓRY POPIERAŁ LUBIŃSKIEGO.A SLD NIE UZYSKAŁO DOBREGO WYNIKU W WAŁBRZYCHU BO WŁADZE POWIATOWE I MIEJSKIE POPIERAJA PLATFORMĘ WIĘC NIE MÓWCIE O NAPIERALSKIM TYLKO O TUTEJSZYCH NOTABLACH SLD-WSKICH
57jurand 11-10-2011 20:51
Maroszowej kop się nalezal za to głosowanie w sprawie darmowego zbycia ziemi dla koscioła, na pare dni przed wyborami taka bezczelnosc.Ito sa ludzie niby lewicowi cieszę się że to ja im wywinolem ten numer.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS wygrał wybory

Kamieniecka oddana

Aktywny kandydat

Przedwyborcza debata

Nobel dla Tokarczuk!