Czytających: 4584

Świebodzice: Siłacze w Świebodzicach

Środa, 29 lipca 2009, 15:46
Aktualizacja: 16:18
Piotr Augustyniak zwyciężył w rozgrywanych w Świebodzicach Amatorskich Zawodach Siłaczy STRONG MAN 2009. W VIII edycji turnieju wystartowało 10 zawodników.

Z roku na rok organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach zawody cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W zmaganiach udział wzięło tym razem dziesięciu atletów, którzy przyjechali do Świebodzic z trzech województw: dolnośląskiego, śląskiego i lubuskiego. Zwyciężył ubiegłoroczny srebrny medalista Piotr Augustyniak, który przez całe zawody czuł oddech na plecach swojego najgroźniejszego rywala Grzegorza Lichodziejewskiego.

Siłacze rywalizowali w sześciu konkurencjach. Sztangę ważącą 210 kilogramów dwóm zawodnikom udało się podnieść, aż 14 razy. W wyścigu farmera z walizkami ważącymi 110 kilogramów najdalej, bo prawie 59 metrów przeszedł Piotr Augustyniak. W kolejnej dyscyplinie, wyciskaniu belki, tym razem najlepszy okazał się Dariusz Stefaniak, któremu udało się podnieść ciężar 7-krotnie. Ważący dwie tony samochód Grzegorz Lichodziejewski przeciągnął w 19 sekund. Najlepiej w podrzucaniu ponad 100-kilowych kamieni poradził sobie ponownie Piotr Augustyniak, a na zakończenie rywalizacji ważącą 250 kilogramów oponę w 16 i pół sekundy przewrócił Paweł Ryżak.

Zwyciężył wygrywając dwie konkurencje i w czterech zajmując drugą pozycję Piotr Augustyniak. Srebrny medal zdobył Grzegorz Lichodziejewski, a na najniższym stopniu podium stanął Andrzej Janik.