Wałbrzych: Siatkarze Victorii walczą o utrzymanie

Niedziela, 11 marca 2012, 7:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 marca 2012, 7:25
Autor: Sven
Zacięty mecz, ale zakończony porażką. Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych rozpoczęli walkę o utrzymanie się w II lidze.

Trwający ponad dwie godziny sobotni mecz naszych siatkarzy nie przyniósł oczekiwanego zwycięstwa. Po zaciętej grze wałbrzyszanie ulegli Juvenii Głuchołazy 2 : 3 w pierwszym meczu o utrzymanie się w rozgrywkach II ligi siatkarzy.

Pierwsze dwa sety, które nasi przegrali 25 do 27 i 23 do 25, przebiegały według tego samego scenariusza. Juvenia zdobywała niewielką, dwu, trzypunktową przewagę, a wałbrzyszanie z mozołem odrabiali straty. W końcówce pierwszego seta wyszli nawet na prowadzenie 21 do 20, ale po chwili goście odrobili straty i już do końca nie oddali prowadzenia. W drugiej odsłonie pojedynku było podobnie, ale w tym secie Victoria ani razu nie była na prowadzeniu, jedynie kilkakrotnie doprowadzając do remisu.

Gdy wydawało się, że trzeci set będzie już tylko formalnością, wałbrzyszanie wzięli się do pracy, od początku uzyskali przewagę, którą utrzymali do końca, a trzeci set zakończył się wynikiem 25 do 20.

Czwarty set to bardzo dobra gra wałbrzyszan i jednocześnie kryzys Juvenii, która była jedynie tłem dla naszych zawodników. Tylko do wyniku 7 : 7 można mówić o walce. Potem przewaga Victorii rosła lawinowo. 10 : 8, 13 : 9, 15 :10, 17 : 11, 20 :12, a na koniec 25 do 13.

W tym momencie był remis i wszystko miał rozstrzygnąć tie – break. Niestety dla naszej drużyny, goście przełamali kryzys i od początku seta dyktowali warunki gry. Po czterech błędach z rzędu Victorii, Juvenia wyszła na prowadzenie 4 do 0. W kolejnych akcjach naszym udało się zmniejszyć straty do 1 punktu (7 : 8), ale to było wszystko. Ostatecznie tie – break zakończył się wygraną gości 15 do 12.

O utrzymanie w II lidze gra się do 3 zwycięstw. Dzisiaj, w niedzielę o godzinie 11:00 w hali OSiR-u rozpocznie się drugi mecz, a 3 zaplanowany został na 24 marca w Głuchołazach.

Wciąż są szanse na pozostanie na obecnym poziomie rozgrywek. Zachęcamy do kibicowania.